Prezidents norāda uz nepieciešamību budžetā paredzēt līdzekļus Latvijas robežu nostiprināšanai

35 komentāri
Prezidents norāda uz nepieciešamību budžetā paredzēt līdzekļus Latvijas robežu nostiprināšanai
PAULA ČURKSTE, LETA

Valsts budžetā jāparedz ievērojami līdzekļi Latvijas ārējo robežu stiprināšanai, intervijā televīzijas kanālā “Rīga TV24” uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Runājot par Baltijas valstu prezidentu nostāju pret austrumu kaimiņiem – Baltkrieviju un Krieviju, Levits pauda viedokli, ka patlaban Baltkrievija izmanto migrantus kā ieroci pret Lietuvu, tāpēc Lietuva ar steigu sākusi būvēt žogu un veikt citus pasākumus robežas sargāšanai.

Levits uzsvēra, ka Latvijai uz pastiprinātu migrantu pieplūdumu nav jāgaida un jau tagad jāpievērš lielāka uzmanība robežsardzei, tās aprīkojumam un atalgojumam.

Lasi vēl – Kols: Latvijai jāgatavojas negatīvākajam scenārijam ar iespējamu nelegālās migrācijas plūsmu no Baltkrievijas

Kā vēstīts, Lietuvas amatpersonas uzskata, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, reaģējot uz jaunajām Eiropas Savienības sankcijām, nesen paziņoja, ka Baltkrievija vairs neaizsargās Eiropu no nelegālajiem imigrantiem, narkotiku tirdzniecības un kontrabandas.

35 komentāri