Premjers: Tagad ir īstais laiks vakcinēties pret Covid-19 un gatavoties rudenim

2 komentāri
Premjers: Tagad ir īstais laiks vakcinēties pret Covid-19 un gatavoties rudenim
REUTERS/SCANPIX

Tagad ir īstais laiks vakcinēties pret Covid-19 un gatavoties rudenim, otrdien pēc valdības sēdes preses konferencē akcentēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Politiķis informēja, ka pagājušā nedēļa bijusi pirmā, kad samazinājās vakcinācijas pret Covid-19 temps. Ja iepriekš vairākas nedēļas pēc kārtas tika vakcinēti virs 100 000 cilvēku, tad pagājušajā nedēļā tika vakcinēti mazāk nekā 100 000 iedzīvotāju.

Lasi vēl – Ar Covid-19 sertifikātu nebūs jāievēro pašizolācija un jāveic tests, atgriežoties teju no visām valstīm

Premjers aicināja ikvienu iedzīvotāju, bet sevišķi gados vecākos iedzīvotājus, vakcinēties tagad, lai sasniegtu pietiekamu vakcinēto apjomu un rudenī varētu nodrošināt klātienes mācības, kā arī nebūtu jāierobežo ekonomiku.

Kariņš klāstīja, ka patlaban Latvijā saslimstība ar Covid-19 samazinās, tomēr viņš norādīja uz jaunu vīrusa paveidu izplatīšanos. “Lielbritānijas dati parāda, ka tirgū esošās vakcīnas ir efektīvas pret visiem zināmajiem vīrusa variantiem, kas pasargā no smagas saslimšanas un hospitalizācijas,” skaidroja premjers.

“Vakcinācijas centri ir pieejami, rindu uz vakcināciju nav, vakcīnu pietiek – tagad šo procedūru var veikt vienkārši. Aicinu ikvienu uzrunāt savus draugus, kaimiņus, tuviniekus. Tagad ir īstais laiks vakcinēties,” akcentēja Kariņš.

2 komentāri