Postošais ugunsgrēks “Balticovo” vistu novietnē: kas zināms par notikušo?

2 komentāri

Liels ugunsgrēks naktī uz trešdienu noticis Iecavas pusē. Liesmas nopostījušas vienu no uzņēmuma “Balticovo” vistu novietnēm. Lai gan cilvēki ugunsgrēkā nav cietuši, sadeguši vairāki tūkstoši mājputnu, kā arī pilnībā nopostīta viena no putnu mītnēm.

Ugunsgrēks naktī noticis vienā no uzņēmuma “Balticovo” vistu novietnēm. Stingro biodrošības prasību dēļ, nepiederošās personas tuvāk notikuma vietai pielaistas netiek. Tomēr zināms, ka ugunsgrēkā bojā gājuši aptuveni 4500 mājputnu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsaukumu uz Iecavas novadu saņēma ap četriem naktī. Ierodoties notikuma vietā, angārs jau dedzis ar atklātu liesmu.

“Evakuējās 18 cilvēki pirms Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ierašanās. Lielā karstuma un liesmu dēļ angāra nesošās konstrukcijas sāka deformēties un krist zemē,” saka VUGD Zemgales reģiona operatīvais dežurants Kaspars Šaumanis.

Turklāt glābējiem bija jācīnās, lai ugunsgrēks neizplešas. Liesmas draudējušas pārmesties uz blakus esošo ražošanas ēku un kūti, kurā arī atradās liels skaits mājputnu.

“Ap plkst. 7.00 ugunsgrēku izdevās lokalizēt. Blakus esošos angārus izdevās nosargāt. Degošā angāra platība bija 2640 kvadrātmetri un blakus esošā sausā zāle vēl dega 1000 kvadrātmetru platībā,” norāda VUGD darbinieks.

Uzņēmumu “Balticovo” notikušo svētku dienā komentēt atteicās. Tomēr rakstiskā paziņojumā medijiem norāda: “Veicot plānotus darbus, lai atbrīvotu vienu no putnu mītnēm tās tīrīšanai, izcēlās ugunsgrēks, kas, pateicoties ugunsdzēsēju operatīvajam darbam, ātri lokalizēts.”

“Balticovo” arī atklāj, ka sadeguši tie putni, kurus nebija paspēts vēl no mītnes izvest. Patlaban tiekot skaidroti ugunsgrēka cēloņi.

2 komentāri