Policijas priekšnieks: Visbiežāk epidemioloģiskās drošības pasākumus pārkāpj, “čupojoties automašīnās”

1 komentārs
Policijas priekšnieks: Visbiežāk epidemioloģiskās drošības pasākumus pārkāpj, “čupojoties automašīnās”
SIPA / SCANPIX

Visbiežāk epidemioloģiskās drošības pasākumus pārkāpj, “čupojoties automašīnās”, otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē informēja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.

Viņš informēja, ka pagājušajā nedēļā kopumā VP konstatēja 1225 pārkāpumus, no kuriem 752 saistīti ar pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem.

Lasi vēl – ”Stāvam priekšā vienam šausmīgam cunami?” Pēc mēneša jaunais Covid-19 paveids var kļūt par Latvijā dominējošu

VP sodījusi iedzīvotājus par pulcēšanās pārkāpumiem – kopumā 752 pārkāpumi. Pēc Ruka skaidrotā, galvenokārt pulcēšanās pārkāpumi konstatēti, kad iedzīvotāji no vairākām mājsaimniecībām pārvietojas vienā transportlīdzeklī.

Savukārt 215 gadījumos personas sodītas par neaizpildītu anketu “Covidpass” sistēmā.

Lasi vēl – Covid-19: Četru līdz sešu nedēļu laikā Latvijā varētu trīskāršosies stacionēto pacientu skaits

Komentējot raksturīgākos pārkāpumus, Ruks norādīja, ka galvenokārt pārkāpumi saistīti ar “draudzīgu čupošanos automašīnās”, jauniešu pulcēšanos pie degvielas uzpildes stacijām un citās vietās.

Ruks secināja, ka lielākā daļa epidemioloģiskās drošības pasākumu pārkāpēju ir jaunieši, bet VP pārkāpumus konstatē arī citu vecuma grupu rīcībā.