Policija: Šobrīd pastiprinātā uzraudzībā ir cilvēki, kas atgriezušies no Covid-19 delta paveida pārņemtajām valstīm

5 komentāri

Latvijā šobrīd jau dominē lipīgākais Covid-19 vīrusa delta paveids, savukārt kaimiņi igauņi paziņojuši par pandēmijas trešā viļņa sākumu. Kārtības policijas pārstāvis Lauris Arājs 16. jūlija rītā TV3 raidījumam ”900 sekundes” atklāja, cik efektīvi šobrīd iespējams kontrolēt, kā pašizolāciju un citus drošības pasākumus ievēro Latvijā iebraucošie ārzemnieki.

Arājs atklāja, ka kopš Līgosvētkiem pastiprinātā policijas uzraudzībā ir tās valstis, kurās Covid-19 delta paveids ir visaugstākais. Šādā veidā tiek kavēta paveida izplatīšanās Latvijā.

Kontroles process norit, apmeklējot cilvēkus gan klātienē, gan telefoniski tādā veidā pārliecinoties, vai konkrētā persona atrodas vietā, kur tai paredzēta izolēšanās.

Arājs norādīja, ka šobrīd vislielākās priekšrocības ir tieši pret Covid-19 vakcinētajām personām, jo viņiem daudzās valstīs nav jāievēro pašizolācija un ceļošana var noritēt kā pirms pandēmijas.

Vaicāts par vakcināciju kārtības policistu vidū, Arājs atklāja, ka vakcinēto īpatsvars atšķiras katrā struktūrvienībā, bet norādīja, ka tā šobrīd ir viena no policijas prioritātēm.

Jau ziņots, ka ar šā gada 1. oktobri darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kuri nebūs saņēmuši pret Cvoid-19 vakcīnu, savukārt Covid-19 sertifikāts būs obligāts mediķiem, sociālās aprūpes darbiniekiem un arī izglītības nozarē strādājošajiem.

Kā skaidro Veselības ministrijā, ne mazāk būtiski infekcijas ierobežošanā ir tas, ka personas ievēro obligāto izolāciju un, ja tiek nogādātas kādā no tūristu mītnēm, tajā uzturas. Līdz ar to nepieciešams papildināt esošo tiesību normu, paredzot, ka tūristu mītnes informē gan Veselības inspekciju, gan Valsts policiju par personas nenakšņošanu tūristu mītnē obligātās izolācijas laikā.

5 komentāri