Policija: Sabiedrībā vērojams atslābums Covid-19 ierobežojumu ievērošanā

1 komentārs
Policija: Sabiedrībā vērojams atslābums Covid-19 ierobežojumu ievērošanā
Ilustratīvs foto. (AFP / SCANPIX)

Sabiedrībā ir vērojams atslābums Covid-19 ierobežojumu ievērošanā, atzinis Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieks Normunds Krapsis.

Krapsis norādīja, ka, 7.aprīlī valstij atceļot ārkārtējo situāciju un nedaudz mīkstinot pandēmijas ierobežojumus, daļa sabiedrības acīmredzami šādu valdības lēmumu interpretējusi daudz plašāk un uztvērusi to kā signālu plašākai mobilitātei.

Lasi vēl: Pieaug Ēģiptes kūrortos ar Covid-19 saslimušo Latvijas valstspiederīgo skaits

“Nav noslēpums, ka patlaban iedzīvotāju mobilitāte palielinās. To novērojusi arī policija savā darbā, kontrolējot Covid-19 ierobežojumu ievērošanu. Arī citās pasaules valstīs ir redzams, ka cilvēki ir noilgojušies pēc socializēšanās un noguruši no ierobežojumiem,” norādīja Krapsis.

Viena no policijas novērotajām tendencēm ir, ka personas pulcējas lielākos bariņos. Šajā gadījumā gan Krapsis atgādināja, ka policija speciālus reidus privātpersonām piederošajās iekštelpās nerīko.

Krapsis skaidroja, ka līdz ar ārkārtējās situācijas atcelšanu policija nav atslābinājusi savu uzmanību un kontroles pasākumi tiek veikti tādā pašā apmērā, kā ārkārtējās situācijas laikā.

VP priekšnieka vietnieks atgādināja jau iepriekš pausto, ka policisti ir saprotoši un turpina iedzīvotājus lielākoties preventīvi brīdināt, bet tomēr nereti tiek sākti administratīvā pārkāpuma procesi, ja personas klaji neievēro noteiktos ierobežojumus.

Ja Latvijā neuzlabosies epidemioloģiskā situācija un valdība nolems pastiprināt ierobežojumus, tad policija, tāpat kā līdz šim, būšot gatava pildīt savus pienākumus un kontrolēt to ievērošanu, norādīja Krapsis.

VP apkopotā informācija liecina, ka divu nedēļu laikā, kopš atcelta ārkārtējā situācija, līdz 22.aprīlim, valstī kopumā sākti 1442 administratīvā pārkāpuma procesi.

Visbiežāk administratīvie procesi šajā laika posmā uzsākti par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem – 540.

Tāpat šajā laika posmā sākti 479 administratīvā pārkāpuma procesi par elektroniskās anketas covidpass.lv neaizpildīšanu. Sākti arī 278 procesi par mutes un deguna aizsega nelietošanu, 22 administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par pašizolācijas ierobežojumu pārkāpumiem, 18 procesi par tirdzniecības ierobežojumu pārkāpumiem un vēl četri administratīvā pārkāpuma procesi uzsākti par citiem pārkāpumiem.

Uzraugot, vai un kā tirdzniecības vietas ievēro drošas tirdzniecības nosacījumus, policija ir kopumā veikusi 38 859 pārbaudes tirdzniecības vietās. Lielākoties pārkāpumi netiek konstatēti vai tiek doti preventīvi norādījumi, tomēr ir pāris komersanti, kuri neievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības. Par šiem gadījumiem sākti administratīvie procesi un tiks piemēroti sodi.

Kopš marta sākuma, līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu, policija sāka veikt pastiprinātāku uzraudzības nodrošināšanas skaistumkopšanas vietās un sabiedriskajos transportos.

Nepilnu divu mēnešu laikā kopumā likumsargi ir veikuši 2734 pārbaudes skaistumkopšanas vietās.

Tāpat šajā laika posmā likumsargi, veicot pastiprinātās kontroles un uzraudzības nodrošināšanu, ir pārbaudījuši 5 218 sabiedriskos transportus. Vairumā gadījumu pārkāpumi netika konstatēti.

No 2020.gada 9.novembra līdz 2021.gada 22.aprīlim VP darbinieki ir veikuši 122 215 preventīvas pārbaudes gan iekštelpās, gan ārtelpās. Konstatējot likumpārkāpumus šajās vietās, policisti ir devuši 57 525 preventīvu norādījumu, tāpat likumsargi ir izbraukuši uz 3687 izsaukumiem.

Tāpat kopš 2020.gada 9.novembra līdz 2021.gada 22.aprīlim valstī kopumā sākti 30 251 administratīvā pārkāpuma procesi par valstī noteikto ierobežojumu neievērošanu.

1 komentārs