Policija ierosinājusi pārbaudi par protesta akciju Varakļānos

6 komentāri

Valsts policija (VP) sākusi pārbaudi par Varakļānos mēneša sākumā notikušo protesta akciju pret Saeimas rīcību. Likumsargi tagad izmeklē, vai nav notikuši kādi pārkāpumi. Bet daļa varakļāniešu policijas rīcībā saskata centienus viņus iebiedēt un apklusināt, stāsta TV3 Ziņas.

Kad parlamenta vairākums pretēji Satversmes tiesas spriedumam atbalstīja Jaunās konservatīvās partijas, Nacionālās apvienības un “Saskaņas” priekšlikumu Varakļānus iekļaut Rēzeknes novadā, bet līdz galīgajam balsojumam vēl netika, daļa varakļāniešu bija nepatīkami pārsteigti.

Paužot sašutumu par Satversmes tiesas klaju ignorēšanu, novada iedzīvotāji sarīkoja skaļu protesta akciju, bet tagad varakļāniešiem nākas skaidroties policijai.

”Mazliet tāda savāda sajūta. Iedzīvotāji ir mazliet satraukušies, ka pret viņiem tiek izvērsta tāda psiholoģiska spēle par to, ka visi iedzīvotāji, kuri 1. jūnijā bija pauduši savu sašutumu par Saeimas rīcību attiecībā uz Varakļānu jautājumu, no visiem tiek ņemti paskaidrojumi,” sašutis ir Varakļānu iedzīvotājs Viktors Vilkaušs.

Policijā norāda, ka ierosināta resoriskā pārbaude, lai noskaidrotu, vai notikuši pārkāpumi, par kuriem kāds būtu saucams pie atbildības.

”Veicam faktu pārbaudi. Apzinām iesaistītās personas. Komunicējam ar viņiem, pieņemam paskaidrojumus ar mērķi saprast, vai ir pārkāpti kādi sabiedriskie vai epidemioloģiskie ierobežojumu noteikumi,” skaidro VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka vietnieks Dimitrijs Kohanovs.

Daļa varakļāniešu to uzskata par mēģinājumu viņus iebiedēt, lai censtos novērst turpmākus protestus.

Savukārt policijā skaidro, ka likumsargi tikai veic savus tiešos pienākumus.

”Policijas darbinieki pilda savu dienesta pienākumu. Kā jau teicu, veic šo resorisko pārbaudi. Un šīs resoriskās pārbaudes ietvaros viņi veic konkrētas darbības, tādā veidā komunicējot ar sabiedrību, arī rakstveidā piefiksējot viņu teikto,” skaidro Kohanovs.

Policijā prognozē, ka pārbaudes rezultāti par iespējamiem likumpārkāpumiem varētu būt zināmi pāris nedēļu laikā. Bet skaidrības par Varakļānu likteni tik drīz nebūs. Tikai pēc tam, kad iejaucās Valsts prezidents, piedraudot pat ar rosinājumu atlaist Saeimu, parlamenta vairākums “ieslēdza atpakaļgaitu” un vienojās Varakļānus pagaidām saglabāt kā atsevišķu novadu.

6 komentāri