Pieteikšanās var prasīt laiku, bet potēšanas process rit raiti: TV3 reportāža no vakcinācijas centriem

Pievienot komentāru

No 3. maija saņemt poti pret Covid-19 var ikviens Latvijas iedzīvotājs. Pieteikšanās vakcīnai notiek elektroniski vai pa tālruni, un prioritāro grupu priekšrocības vairs nav spēkā. Pirmdien lielie vakcinācijas centri strādāja tikai Rīgā un Daugavpilī, bet jau otrdien tie darbosies arī vairākās citās pašvaldībās.

Spītējot lietainajam laikam, galvaspilsētā cilvēki pēc savas potes pirmdien devās uz Centrāltirgu un Kongresu namu. Kopumā process bija raits un rindas pie centriem neveidojās.

Lasi vēl: Sāk visu iedzīvotāju vakcināciju; pieteikšanās vietnē ”manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989

“Šodien vēl ir pieraksti prioritārajām grupām. Tas nozīmē, ka šodien nāk tie cilvēki, kas ir prioritārajās grupās vai arī tie, kas bija piereģistrējušies “manavakcina.lv” februārī, martā vai aprīlī,” saka Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Proti, ņemot vērā to, ka daudzi potei elektroniski pieteicās jau pirms vairākiem mēnešiem, viņiem pierakstu iespējas atvēra ātrāk – jau nedēļas nogalē. Pārējiem aktīva reģistrēšanās sākās no šodienas un lielā pieprasījuma dēļ rīta pusē portāls manavakcina.lv uz brīdi bija pat pārslogots.

Centrāltirgū vakcinēties pret Covid-19 bija iespēja aptuveni 600 cilvēkiem, bet Kongresu namā – vairāk nekā 400 iedzīvotāju. TV3 Ziņu uzrunātie stāsta – pieteikšanās bijusi raita un bez aizķeršanās.

“Burtiski vakar iegāju, piereģistrējos un vieta bija uz šodienu un plkst. 11:24. Piecas minūtes un viss bija gatavs,” saka Nikolajs.

“Sākumā provēju zvanīties. Nu, tas zvans, ja godīgi – 25, 26 minūtes gaidi, skan mūzika un viss ir skaisti, bet pēkšņi savieno – labdien, Inta, un atvienojas. Pēc tam iegāju tajā “manavakcina.lv”, kaut ko ierakstīju, un atnāca īsziņa – šodien plkst. 11:36, un viss ideāli,” par savu pieredzi ar pieteikšanos stāsta Arvils.

Vairāki aptaujātie neslēpj, ka “AstraZeneca” vakcīna viņu acīs kotējas zemāk. Iespēju sapotēties izmantojuši tikai tādēļ, ka bija skaidri zināms – vakcinēs ar “Pfizer” vai “Moderna” ražojumu.

Uz jautājumu, vai bijis svarīgi ar kādu zīmolu potēties, vakcinācijas centrā sastaptais Jevgēņijs norāda: “Jā, gribējās “Pfizer”.”

“Jā, es “Astru” negribēju. (TV3: Kādēļ?) Dēļ tām visām blaknēm, par ko ir runa,” norāda Jānis.

Otrdien iespēja vakcinēties būs 13 vakcinēšanas centros visā Latvijā. Tostarp plānots, ka darbosies arī vakcinēšanas punkti Alūksnē un Tukumā.