Pieteikšanās uz vakcīnu pret Covid-19: novērojama ļoti liela iedzīvotāju aktivitāte

4 komentāri

Tiem, kuri vakcīnai pret Covid-19 pieteicās februārī, no piektdienas ir iespēja izvēlēties sev vēlamo vakcinācijas vietu un laiku, savukārt no 3. maija vakcinēties jau varēs ikviens. Atsaucība ir ļoti liela. Tikmēr Latgalē, kur potēties gribētāju ir būtiski mazāk, mobilās vakcinācijas brigādes sāk vakcinēšanu īpašās teltīs. Amatpersonas cer, ka ar šādām aktivitātēm krietni izdosies palielināt vakcinēto iedzīvotāju skaitu.

Šonedēļ divas dienas pēc kārtas novēroti vakcinācijas rekordi – virs 11 000 vakcinētu iedzīvotāju dienā. Veselības  nozares speciālisti lēmuši, ka šis ir brīdis, kad būtiski palielināt arī otro devu vakcināciju. Lai ievērotu solīto kārtību – dot priekšrocību tiem iedzīvotājiem, kuri jau laikus pieteikušies “manavakcina.lv”, kad vietne vēl kalpoja tikai kā iepriekšējās pieteikšanās platforma, jau šodien, vēl pirms 3. maija, visiem, kas pieteicās februārī, atvērta iespēja izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku.

Lasi vēl – Ceļošana vakcinētajiem: EP atbalsta Eiropas Savienības Covid-19 sertifikāta ieviešanu

Masu medijos izskanot aicinājumiem vakcinēties, iedzīvotāji sākuši pieteikties aktīvāk, līdz ar to šobrīd jau ir aizpildīti vismaz 50% brīvo vakcinācijas vietu brīvdienām, turklāt atsevišķos centros aizņemtas teju visas vietas.

“Šī viņiem ir pirmā iespēja. Ne katrs to izmantos, ne katrs pagūs, savā ziņā zināms nejaušības princips tur saglabājas, bet šajā gadījumā dot iespēju vakcinēties pēc paritātes principa likās daudz svarīgāk, nekā mākslīgi veidot kādu nejaušības principu,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

“Ja ģimenes ārsta kalendārs piedāvā maija otru pusi, tad cilvēkam joprojām ir iespēja – tas nekas, ja februārī vai martā nav vakcinējies, ir iespēja iet manavakcina.lv izvēlēties ārstniecības iestādi, un viņš vairs netiek plānots ģimenes ārsta kalendārā. Cilvēkam pastāv iespēja izvēlēties sev ērtāko un ātrāko laiku un vietu, kā saņemt vakcīnu,” stāsta Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņeviča.

Pēc 3. maija, kad vakcinēties pret Covid-19 varēs ikviens iedzīvotājs, tiks ieviesta “brīvā stunda” tieši augstāko riska grupu personu vakcinācijai. Tādējādi arī pēc visu prioritāro grupu atvēršanas senioriem un hronisko slimību pacientiem būs iespēja vakcīnu saņemt prioritāri. “Brīvā stunda” vakcinācijas centros būs no plkst. 9.00 līdz plkst. 10.00.

Latgalē no šodienas sāk īstenot izbraukuma vakcināciju ar mobilajām teltīm. Tieši šajā reģionā ir visvairāk neizlēmušo iedzīvotāju, liecina tirgus un sociālo pētījumu centra “Latvijas fakti” šomēnes veiktās aptaujas rezultāti. Lielāku atbalstu potēšanai izteikuši Pierīgas iedzīvotāji, no kuriem 74% jau ir vakcinēti, noteikti to darīs vai pieļauj šādu iespēju. Neplāno vakcinēties 23%, bet atbildi sniegt nevarēja 3% Pierīgā dzīvojošo.