Pedagogu vakcinācijas pret Covid-19 temps joprojām stagnē

2 komentāri
Pedagogu vakcinācijas pret Covid-19 temps joprojām stagnē
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Līdz piektdienai, 23. jūlijam, pret Covid-19 Latvijā bija vakcinējušies aptuveni 59% izglītības iestādēs strādājošo, kas ir par vienu procentpunktu vairāk nekā nedēļu iepriekš, izriet no izglītības ministres Anitas Muižnieces (JKP) paustā.

Intervijā LTV “Rīta panorāmai” viņa informēja, ka vispārējās un augstākās izglītības iestādēs strādājošo vakcinācijas aptvere nedēļas laikā ir pieaugusi par vienu procentpunktu – attiecīgi līdz 62% un 78%, savukārt pirmsskolas izglītības līmenī vakcinācijas aptvere ir pieaugusi par diviem procentpunktiem, sasniedzot 48%.

Lasi vēl – Vakcinācija pret Covid-19: pagājušajā nedēļā potēšanas temps Latvijā nedaudz palielinājies

Ministre gan akcentēja, ka kontekstā ar klātienes mācībām rudenī svarīgāk būtu raudzīties tieši uz vispārizglītojošajās un augstākajās izglītības iestādēs strādājošo cilvēku vakcinēšanos, jo pirmsskolas izglītības iestādēs klātienes nodarbības Covid-19 dēļ netika centralizēti pārtrauktas.

Kā ziņots, aizvadītajā nedēļā atšķirībā no pāris iepriekšējām nedēļām vakcinācijas pret Covid-19 temps Latvijā ir nedaudz palielinājies, lai arī kopumā tas aizvien bijis diezgan zems, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Pagājušajā nedēļā Latvijā pret Covid-19 ik dienu vakcinēti vidēji 5057 cilvēki, nedēļu iepriekš – 4858, bet vēl nedēļu iepriekš – 8059. Tas gan ir vairākas reizes mazāk nekā maija pēdējā pilnajā nedēļā, kad vakcinācijas temps valstī sasniedza augstāko līmeni un vidēji dienā tika sapotēti vairāk nekā 16 600 cilvēku.

2 komentāri