Pēc svētkiem koalīcija, iespējams, apspriedīs kādas izmaiņas valdībā

2 komentāri
Pēc svētkiem koalīcija, iespējams, apspriedīs kādas izmaiņas valdībā
EDIJS PĀLENS, LETA

Pēc valsts svētkiem koalīcijas partneri varētu sanākt kopā, lai apspriestu turpmāko sadarbību, kā arī, iespējams, vienosies par izmaiņām valdībā un koalīcijā, teica Jaunās konservatīvās partijas (JKP) valdes loceklis, Saeimas deputāts Gatis Eglītis (JKP).

Piektdien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) tikās ar Eglīša pārstāvēto JKP, un apsprieda esošo un turpmāko sadarbību.

Lasi vēl: Terašu atvēršana bijusi koalīcijas partneru piekāpšanās JKP

Lūgts pastāstīt, vai puses par kaut ko vienojušās, parlamentārietis sacīja, ka JKP šoreiz no premjera sagaidīja, lai viņš piedāvā savu redzējumu koalīcijas līguma izmaiņām, jo līdz ar Nacionālās apvienības (NA) gājienu, savās rindās pieņemot ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu, un premjera lēmumu nepieprasīt Vitenberga demisiju, koalīcijas līgums uzskatāms par iesaldētu.

Īstu piedāvājumu vai rīcības plānu JKP pārstāvji šodien neesot sadzirdējuši, izriet no Eglīša teiktā.

Deputāts teica, ka puses apsvēra iespēju jaunnedēļ sēsties pie galda ar visiem partneriem, un mēģināt saprast kā rīkoties turpmāk. Vaicāts, vai tas saistās tikai ar šo NA gājienu jeb tikšanās bija nepieciešama, lai kontekstuāli plašāk izvērtētu valdības darbu, no parlamentārieša atbildes izriet, ka tas varētu būt saistīts ar ko plašāk un ne tikai ar NA iegūto ceturto augsto amatu.

“Ar to gājienu koalīcijas līgums īsti nav spēkā. Jāsaprot, vai nu to atstājam pašplūsmā, vai vienojamies par jaunu sadarbības modeli, iespējams, ar kādām izmaiņām ministru sastāvā,” teica politiķis, piebilstot, ka atstāt to pašplūsmā var nozīmēt sadarbības līgumam neatbilstošus gājienus arī no citiem koalīcijas partneriem.

Tikmēr “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis aģentūrai LETA teica, ka viņam šai sakarā nav komentāru.

Kā ziņots, 29.aprīlī valdošās koalīcijas pārstāvji Saeimā ignorēja valdības lēmumu divas nedēļas nepārskatīt Covid-19 ierobežojumus un lēma atļaut strādāt ēdinātāju terasēm no 7.maija. Pret šādiem grozījumiem nobalsoja tikai koalīcijas politiķe Vita Anda Tērauda (AP). Īpaši sāpīgi lēmumu uztvēra valdības vadītājs Kariņš, sakot, ka Saeima sākusi “iet savu individuālu ceļu”, un paužot neziņu, kādā veidā “noregulēsies” Saeimas un valdības sadarbība Covid-19 krīzes risināšanā.
2 komentāri