Pēc Lemberga apcietināšanas Ventspils pilsētas domes darbs turpināsies ierastajā kārtībā

Pievienot komentāru
Pēc Lemberga apcietināšanas Ventspils pilsētas domes darbs turpināsies ierastajā kārtībā
EDIJS PĀLENS, LETA

Pēc Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga (“Latvijai un Ventspilij”) apcietināšanas Ventspils pilsētas domes darbs turpināsies ierastajā kārtībā atbilstoši pašvaldības nolikumā noteiktajam, informēja pašvaldībā.

Ventspils pašvaldības nolikumā noteikts, ka priekšsēdētājam ir trīs vietnieki, proti, priekšsēdētāja pirmais vietnieks infrastruktūras jautājumos, ko patlaban ieņem Jānis Vītoliņš (“Latvijai un Ventspilij”), priekšsēdētāja pirmais vietnieks sadarbības jautājumos, ko ieņem Guntis Blumbergs (“Latvijai un Ventspilij”) un priekšsēdētāja vietnieks, ko ieņem Didzis Ošenieks (“Latvijai un Ventspilij”).

Lasi vēl – VARAM: Līdz notiesājoša sprieduma spēkā stāšanās dienai Lembergs var turpināt saņemt atalgojumu

Pašvaldības nolikums paredz, ka visiem trīs priekšsēdētāja vietniekiem ir tiesības pildīt priekšsēdētāja pienākumus un realizēt tiesības viņa prombūtnes laikā vai viņa uzdevumā, kā arī pildīt citus pienākumus un tiesības likumā paredzētajos gadījumos.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) skaidroja, ka līdz notiesājoša sprieduma spēkā stāšanās dienai Lembergs var turpināt saņemt atalgojumu.

Lembergam tiesības ieņemt noteiktus amatus tika liegtas ar pieņemtajiem lēmumiem kriminālprocesā. Attiecīgi šajā laikā priekšsēdētāja amatu amatpersonai ieņemt ir liegts. Šos pienākumus pilda priekšsēdētāja vietnieks, skaidroja VARAM.

Savukārt deputāta pilnvaras pirms termiņa izbeidzas ar dienu, kad likumīgā spēkā stājies deputātu notiesājošs tiesas spriedums vai deputāts likumā noteiktajā kārtībā atzīts par rīcības nespējīgu. Šāds spriedums vēl nav stājies spēkā, tādēļ atalgojumu Lembergs ir tiesīgs saņemt normatīvajos aktos un domes noteiktā kārtībā.

Jau vēstīts, ka 22.februārī Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Cietumsoda izciešanas laikā tiesa gan nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 10.jūlijam, bet mājas arestā – no 10.jūlija līdz 2008.gada 22.februārim.

Neraugoties uz to, partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes sēdē nolemts, ka arī šajās pašvaldību vēlēšanās Aivars Lembergs būs “Latvijai un Ventspilij” saraksta pirmais numurs un Ventspils pilsētas mēra amata kandidāts, aģentūru LETA informēja partijas valde.

Pēc pirmās instances tiesas sprieduma, ar kuru Lembergs atzīts par vainīgu virknē noziegumu un viņš atkal nonācis apcietinājumā, “Latvijai un Ventspilij” valde ir izplatījusi paziņojumu, kurā tiesas spriedumu vērtē kā politisku izrēķināšanos ar partijas valdes locekli.