Pavļuts sagaida no Kariņa priekšlikumus, kā nodrošināt stabilitāti valdībā

19 komentāri
Pavļuts sagaida no Kariņa priekšlikumus, kā nodrošināt stabilitāti valdībā
AFP / SCANPIX

Veselības ministrs un viens no “Attīstībai/Par” (AP) līderiem Daniels Pavļuts sagaida no premjera Krišjāņa Kariņa (JV) priekšlikumus, kā nodrošināt stabilitāti valdībā.

Pagājušajā nedēļā Saeimā tika pieņemti valdības pozīcijai pretēji lēmumi par Covid-19 ierobežojumiem, izraisot runas, ka Kariņa valdībai šādi teju izteikta neuzticība. Jaunā konservatīvā partija paralēli sāka publiski spriest, ka valdībā varētu būt nepieciešamas izmaiņas.

Lasi vēl – Āra terašu atvēršana: Covid-19 ierobežojumos valdība un Saeima vairs nav uz viena viļņa

Taujāts, vai valdošajā koalīcijā gaidāmas izmaiņas, intervijā Latvijas Radio Pavļuts sacīja, ka negribot aizsteigties notikumiem pa priekšu. Viņš pieļaujot, ka pagājušās nedēļas lēmumi Saeimā bijuši sekas tam, ka no valdības, kas ikdienā vada Covid-19 krīzi un komunicē ar epidemiologiem, informācija un argumenti nepietiekami nonāca līdz deputātiem.

Tāpat Saeimas lēmums atspoguļojot sabiedrības nogurumu no Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem, uzskata Pavļuts, akcentējot, ka šie ierobežojumi ir nepieciešami sabiedrības drošībai, bet inficēšanās ar Covid-19 līmenis Latvijā joprojām ir augsts.

Tagad Pavļuts sagaidot no premjera priekšlikumus, kā nodrošināt stabilitāti valdībā, bet AP uzskata, ka Covid-19 krīze nav beigusies, attiecīgi nestabilitāti valdībā valsts pašlaik nevarot atļauties.

Valdībai priekšā ir arī darbs pie nākamā gada budžeta, atzīmēja politiķis.

Komentējot, kāpēc Latvijā aprīlī auga saslimstība ar Covid-19, ministrs atzīmēja, ka tas esot visai acīmredzami, ka līdz ar pavasari cilvēki sākuši aktīvāk pārvietoties un pulcēties, kas neizbēgami noved pie vairāk kontaktiem un biežākas inficēšanās. Cilvēki pamatā saslimstot savās mājsaimniecībās un darbavietās.