Pavļuts: Sabiedrības nogurums no ierobežojumiem ir sasniedzis kritisku līmeni

7 komentāri
Pavļuts: Sabiedrības nogurums no ierobežojumiem ir sasniedzis kritisku līmeni
ZANE BITERE, LETA

Sabiedrības nogurums no Covid-19 ierobežošanai noteiktajiem drošības pasākumiem ir sasniedzis kritisku līmeni, šādu viedokli paudis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Politiķis atzīmēja, ka otrdien notika savā ziņā vēsturiska Ministru kabineta sēde, jo tā bija pirmā atklātā sēde par Covid-19 jautājumiem.

“Tajā mēs tiešām varējām gūt ieskatu par to, kā notiek lēmumu pieņemšana par jautājumiem, kas saistīti ar saslimstības mazināšanu un vakcinācijas jautājumiem. Tā bija ilustrācija tam, cik sarežģīti ir argumenti un cik neviennozīmīgi lēmumi mums jāpieņem,” apgalvoja amatpersona.

Lasi vēl: Pavļuts kļuvis par Covid-19 slimnieka kontaktpersonu

Pēc Pavļuta paustā, valdība no vienas puses apzinoties to, cik daudz grūtību ir pārdzīvojusi Latvijas sabiedrība šajos aizvadītajos 11 mēnešos, cik daudz un dažādos veidos pandēmija skārusi Latvijas iedzīvotājus.

“Tajā pašā laikā mums jāsaskaras ar situāciju, ka saslimstības līmenis arvien ir ļoti augsts, un mums ir jāmeklē veids, kā šo saslimstību mazināt, vienlaikus rēķinoties ar to, ka sabiedrības nogurums ir sasniedzis kritisku līmeni, un pamatvajadzības, kas cilvēkiem ir sakrājušās, nav iespējams bezgalīgi atlikt malā,” uzsvēra ministrs.

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 946 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 22 ar jauno koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Starp mirušajiem četri cilvēki ir vecumā no 50 līdz 60 gadiem, trīs – vecumā no 60 līdz 70 gadiem, astoņi – vecumā no 70 līdz 80 gadiem, septiņi – vecumā no 80 līdz 90 gadiem.

Pirmdien Latvijā veikti 12 251 Covid-19 tests, līdz ar to pozitīvo Covid-19 gadījumu īpatsvars pret testētajiem aizvadītajā diennaktī pieaudzis no 5,5% līdz 7,7%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Latvijā reģistrēto Covid-19 gadījumu skaits līdz šim sasniedzis 78 643, bet mirušo Covid-19 pacientu skaits – 1508 jeb 1,92% no reģistrētajiem inficētajiem.

Aģentūras LETA aprēķini liecina, ka pēdējās 14 dienās Latvijā ar Covid-19 kopumā inficējušās 9985 personas. Pirmo reizi kopš 21.decembra šis rādītājs ir nokrities zem 10 000 cilvēku robežas. 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 523,4 gadījumi.

7 komentāri