Pavļuts cer, ka amatpersonu vakcinēšanās pret Covid-19 būs papildu arguments vajadzībai vakcinēties ikkatram

43 komentāri
Pavļuts cer, ka amatpersonu vakcinēšanās pret Covid-19 būs papildu arguments vajadzībai vakcinēties ikkatram
RŪTA KALMUKA, F64

Cerams, ka amatpersonu vakcinēšanās pret Covid-19 būs kā papildu arguments vajadzībai vakcinēties ikkatram, lai pēc iespējas ātrāk atbrīvotos no pandēmijas, šādu viedokli pēc pirmās pret Covid-19 potes saņemšanas pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Pavļuts pēc vakcīnas saņemšanas akcentēja, ka jūtas ļoti labi, piebilstot, ka vakcinācija bija īsa, ātra un nesāpīga. “Es ceru, ka daudzi, kuri iepriekš publiski teica, – parādiet paši, ka esat gatavi vakcinēties, tad mēs padomāsim, redz, ka mēs no savas puses šo soli spērām,” teica veselības ministrs.

Viņš atzīmēja, ka šī ir tāda pati vakcīna kā tā, kuru izvēlas cilvēki, braucot uz ārzemēm, vai pret gripu, vai ērču encefalītu. Ministrs vēlreiz uzsvēra, ka zinātnieki ir atzinuši, ka apstiprinātās pret Covid-19 vakcīnas ir drošas un tās ir izmantojamas visu vecumu Latvijas iedzīvotājiem.

Tāpat viņš zināja teikt, ka ar pret Covid-19 poti vakcinēti jau 350 cilvēki, kas dzīvo un strādā sociālās aprūpes centros.

Vienlaikus, komentējot izvēli, kura amatpersona saņems vakcīnu, ministrs skaidroja, ka šo plānu pirmo reizi valdība skatīja otrdien, turpināja ceturtdien, bet tā arī nepabeidza, jo bija iebildes. Viņš teica, ka valdība lēma sākt brīvprātīgu to valsts augstāko amatpersonu vakcināciju, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu.

Tāpat valdības izskatītajā dokumentā ietilpst “vakcinācijas vēstneša” jēdziens, kas ir iemesls tam, kāpēc rādīt piemēru sabiedrībai aicināti arī bijušie valsts prezidenti. Vienlaikus Pavļuts informēja, ka vēl plānots aicināt vakcinēties grupu augsti godājamu cilvēku.

Jau ziņots, ka šodien Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā vairākas valsts augstākās amatpersonas saņēma pirmo poti pret Covid-19, tostarp Pavļuts, labklājības ministre Ramona Petraviča (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) un bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis, novēroja aģentūra LETA.

Vakar “AstraZeneca” vakcīnas pirmo poti pret Covid-19 saņēma Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), kā arī virkne citu augstu amatpersonu.

Šodien pret Covid-19 vakcinēja Ministru kabineta locekļus un atsevišķus Saeimas komisiju priekšsēdētājus, kā arī bijušo Valsts prezidentu Vējoni un ģenerālprokuroru Juri Stukānu.
43 komentāri