Pavasaris nāk: siltumnīcās sākušas ziedēt prīmulas, tulpes un narcises

0 Komentāru

Aiz loga vēl valda īsta ziema, un laikapstākļi pavasari vēl tik ātri nesola. Tomēr ir vietas Latvijā, kur var sajust šā gadalaika smaržu un garšu. Bulduru Dārzkopības vidusskolas siltumnīcās pilnā sparā notiek pavasara darbi un zied arī pavasara vēstneši.

Ja “900 sekundes”, ierodoties Bulduru Dārzkopības vidusskolas siltumnīcās, priecājamies par ziedu krāsu košumu, tad to darbiniekiem darba ir pilna rokas. Puķu laistīšana, veco ziediņu un lapu raušana, puķu sēšana nodarbina dārzniekus un viņu palīgus, arī Lieni Bergšpicu.

“Sakārto, piekārto, ziedus noņem, lapas… Re, kur ir dzeltenās lapas, mēs tās noņemam un ziedus, lai nāk jaunie pumpuri,” norāda dārznieka palīdze Liene Bergšpica.

Šeit var atpūsties no ziemas reālijām un veldzēties gan smaržu, gan krāsu pasaulē. Bet, lai prīmulas, hiacintes, krokusi februārī sāktu ziedēt, par to vajag parūpēties jau decembrī, stāsta siltumnīcu vadītāja Laima Ozoliņa. Šīs bargās pēdējās nedēļas augiem netraucē, jo tie ir pasargāti.

“Siltumnīcās tehniski ir nokārtots tā, ka mēs nesalstam un tās zemās temperatūras, kas šobrīd mums ir, no +5 līdz 15 grādiem saulainā laikā, tās ir piemērotas tieši tām kultūrām, kas ir šobrīd,” stāsta Bulduru Dārzkopības vidusskolas siltumnīcu vadītāja.

Ja februārī un martā siltumnīcās savu uzvaras gājienu sāk pavasara puķes, tad marta otrajā pusē tām pievienosies jau vasaras ziedi, kuri šobrīd aktīvi tiek sēti, kā arī stādīti pirmie vasaras augu stādiņi: ”Šajā vietā jau ir sagatavoti galdi jaunajai ražai – vasaras puķēm. Šeit jūs redzat, – jau ir iestādīti pirmās pelargonijas stādiņi. Esam sākuši sēt zaļumus, lauvmutītes, levkojas…”

Tāpēc tieši ziemas mēneši un marts ir vieni no aktīvākajiem, garlaicīgi šobrīd dārzniekiem, kuri strādā siltumnīcās, noteikti nav.

“Šeit izpiķētas ceriņu prīmulas, kuras būs gatavas ziedēšanai maijā,” rāda Bulduru Dārzkopības vidusskolas siltumnīcu vadītāja.

Tiek uzpotētas arī rozes. Pamazām sākušas ziedēt arī narcises un tulpes, kā arī pirmās košās puķes, kuras salnas nebaida.

Aukstums netraucē arī atraitnītēm, kuras pamazām sāk ziedēt un labi smaržo. Jo šie ir agri ziedošie augi, kas labi panes zemas temperatūras.

0 Komentāru