Pasaules nūjošanas dienā aicina piedalīties virtuālajā stafetē

0 Komentāru

Gaidāmajās brīvdienās būs Pasaules nūjošanas diena. Par godu tai šajā nedēļas nogalē Latvijas iedzīvotāji aicināti piedalīties virtuālajā stafetē.

Latvijā nūjošana kļūst arvien populārāka. Pēdējā gada laikā daudziem tā veiksmīgi aizvieto pandēmijas dēļ nepieejamos sporta veidus.

“Bez kustībām nav dzīvības un nav arī veselības. Tāpēc, kad aiztaisīja ciet baseinus, kur es agrāk gāju, tad es nolēmu, ka kaut kas cits jādara,” saka nūjotāja Māra, kura ir nomainījusi peldēšanu pret nūjošanu.

Nūjošana šobrīd ir iecienīta gan gados jaunu, gan pieredzējušu cilvēku vidū. Nūjošanas trenere Katrīna Voropāja TV3 raidījumam “900 sekundes” stāsta, ka šo sporta veidu bieži izvēlas tie, kam ir problēmas ar muguru: ”Sporta klubi ir ciet. Un tad viņi domā, ko darīt, es iešu skriet. Un viņi saprot, ka skriet viņi nedrīkst muguru dēļ. Un tad viņi paņem nūjas un iet.”

It kā jau nekas sarežģīts nav. Tomēr, pirms nūjot patstāvīgi, ieteicams iziet apmācību ar instruktoru. Jo staigājot nepareizi var, piemēram, traumēt plecus. Tas notiek tad, kad kustības notiek ergonomiski nepareizi. Vai pleci ir pacelti pārāk garu nūju dēļ.

”Nūja mums jāizvēlas, ievelkot speciālā cimdiņā, īkšķim jābūt atsevišķi, un cimdiņam jāpieguļ samērā tuvu pie nūjas. Tad mēs iztaisnojamies un meklējam ar īkšķi nabu. Jābūt atbilstoši nabai pie nolaistiem pleciem,” skaidro Voropāja.

15. un 16. maijs ir pasludināts par Pasaules nūjošanas dienu. Dalībai virtuālajā 36 stundu stafetē jau pieteikušies iedzīvotāji no visas Latvijas un arī ārzemēm. Bet visi interesenti vēl var aizpildīt dalības anketas, kas ir pieejamas Latvijas tautas sporta asociācijas mājaslapā.

0 Komentāru