Pasaules Dambretes federācijas ģenerālsekretāra amatā ievēlēts latvietis

0 Komentāru

Bijušais Latvijas Dambretes federācijas prezidents Roberts Misāns ievēlēts par ģenerālsekretāru Pasaules Dambretes federācijā. Tas paver plašākas iespējas ne tikai Latvijas dambretistiem, bet arī dod jaunu elpu visā Pasaules Dambretes federācijā. Ar jauno ģenerālsekretāru un citiem dambretes spēlētājiem tikās “900 sekundes”.

Jaunie dambretisti pulcējas ap dambretes lielmeistaru Gunti Valneri. Ikviens no viņiem vēlas izspēlēt partiju ar 1994. gada pasaules čempionu dambretē.

Lasi vēl – Latvija stiprina savas pozīcijas Pasaules Dambretes federācijā

Alise Misāne pagājušās nedēļas nogalē ieguva pirmo vietu Latvijas čempionātā dambretē sava vecuma grupā. Labi veicās arī pārējiem ”Domātprieks” dambretes skolas pārstāvjiem. Jaunie dambretisti norāda, ka viņu panākumi iedvesmo arī apkārtējos jauniešus.

“(TV3: Ko citi jaunieši saka, kad uzzina, ka ar dambreti aizraujaties?) Apsveic mūs! Kad parādām trofejas, tad skolotāja visvairāk priecājas,” norāda dambretisti Alise, Malvīne, Kārlis un Ernests.

Kopumā Latvijā dambretē pastāvīgi trenējas aptuveni 500 skolēnu un jauniešu.

“No Āfrikas, Amerikas, Eiropas, Āzijas un attiecīgi notiek vēlēšanas.” Roberts Misāns par Pasaules Dambretes federācijas ģenerālsekretāru ir ievēlēts uz četriem gadiem. Ģenerālsekretāra amats ir otrais aiz federācijas prezidenta. Misāns plāno virzīt Latviju nākamā gada pasaules čempionāta organizēšanai tieši jauniešu dambretē.

“Bieži vien tos galvenos turnīrus organizē tie, kas atrodas Pasaules federācijā. Protams, tas dod atpazīstamību gan konkrēti valstij, gan izaugsmes iespējas… Daudz lielākas iespējas Latvijai organizatoriskā ziņā un lēmumu pieņemšanā,” norāda jaunievēlētais Pasaules Dambretes federācijas ģenerālsekretārs.

Līdz šim ilgus gadus Pasaules Dambretes federāciju vadīja Nīderlandes pārstāvis. Lielmeistars Guntis Valners norāda, ka iepriekšējā federācijas vadība vairs nepārstāvēja visu dalībnieku intereses. Tāpēc uz jauno vadību, kur darbosies arī Latvijas pārstāvis, tiek liktas lielas cerības.

“Cilvēki, kas ir iekļuvuši pašā federācijas galvgalī, saprot vairāk, kas notiek saistībā ar pasaules vadošajiem spēlētājiem. Ar pasaules čempionātiem, kā tās lietas būtu jāorganizē pareizi,” pauž Valneris.

Līdz ar pasaules čempionātu plānošanu jaunais ģenerālsekretārs plāno arī attīstīt un popularizēt dambreti Latvijā. Popularizējot prāta sportu, iecerēts piesaistīt vairāk jauniešu dambretes spēlei.

0 Komentāru