Par liktenīgo peldi liecina atstātie apavi: Salaspils pusē dzīvību zaudējusi sieviete

0 Komentāru

Pēdējo 24 stundu laikā gājuši bojā divi peldēties gribētāji. Ugunsdzēsēji vienu cilvēku izcēluši Jūrmalā no upes un steigšus nogādājuši krastā, bet mediķi bija bezspēcīgi – dzīvību atgriezt vairs nebija iespējams. Savukārt otra peldētāja, kāda pusmūža vecuma sieviete, gājusi bojā Salaspils pagastā.

Rūķīši ir vasarnīcu ciems Salaspils pusē. Tā apkaimē ir teju 10 iecienītas peldvietas – pārsvarā karjeri. Viens no tiem ir dziļāk mežā, prom no apkārtējo acīm. Kāda aptuveni 50 gadus veca sieviete ceturtdien pie krasta pārģērbās un gāja veldzēties ūdenī. Kāds garāmgājējs minūtes vēlāk ieraudzīja drēbes un apavus, bet to īpašniece bija pazudusi no redzesloka.

“Saņēmām izsaukumu, ka atstātas krastā mantas bez pieskatīšanas. Tika apsekota ūdenstilpe un atrasts cilvēks piecpadsmit metru attālumā no krasta, nogādāts krastā, nodots mediķiem, kas konstatēja nāvi,” norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) RPP 8. daļas vada komandieris Andrejs Alehnovičs.

Krastā joprojām mētājas sievietes apavi. Atkritumu tvertnē stāv vairākas alus pudeles. Izskan versija, ka peldētāja pirms iekāpšanas ūdenī bija lietojusi alkoholu. Šīs aizdomas pārbaudīs policija uzsāktajā izmeklēšanā, vadoties pēc ekspertīžu rezultātiem.

Netālu dzīvojošie ļaudis redzēja un dzirdēja garām braucošās ugunsdzēsēju brigādes – arī Vladimirs. Viņš izsaka brīdinājumu, kā arī dalās ar padomu: “Es pats vispār peldu lieliski, bet vienreiz arī mēs bijām pie Gaujas piknikā, un es knapi izpeldēju. Kopš bērnības ļoti labi peldu, bet toreiz biju iedzēris, tur bija straume, sarijos ūdeni, spēks beidzās, domāju, ka ar mani būs cauri. Dzērumā nekādā gadījumā nedrīkst līst ūdenī. Cilvēks zaudē baiļu sajūtu, virziena izjūtu, var sākt peldēt ne uz krastu, bet pretējā virzienā. Cilvēks vienkārši apmaldās un, kad sarijas ūdeni, zaudē spēju loģiski domāt, un noslīkst īsā, bet mokošā nāvē.”

Nedēļas nogalē ieteicams būt īpaši uzmanīgiem, atrodoties peldvietu tuvumā. Nelaimi novērst var arī apkārtējie cilvēki, kas ir vērīgi.

“Draugiem, paziņām vai blakus esošiem apmeklētājiem jāskatās, vai bērni vieni paši bez vecāku uzraudzības neiet peldēties. Dzērājiem kategoriski aizliegts, ziniet, dzērājiem ”jūra līdz ceļiem”, viņiem liekas, ka uz visu ir spējīgi, jūtas brīnišķīgi, ka izpeldēs krastā, bet patiesībā viņi ir bezpalīdzīgi, ļoti vāji,” rezumē vietējais iedzīvotājs.

0 Komentāru