Par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem robežsardze piemērojusi sodus vairāk nekā 60 000 eiro apmērā

0 Komentāru
Par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumiem robežsardze piemērojusi sodus vairāk nekā 60 000 eiro apmērā
Ilustratīvs foto. (AFP / SCANPIX)

Kopš pagājušā gada 7. decembra Valsts robežsardze (VRS) par Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu neievērošanu ir sākusi 1483 administratīvā pārkāpuma procesus un piemērojusi naudas sodus vairāk nekā 60 000 eiro apmērā, norādījis VRS priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.

Intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” viņš norādīja, ka robežsardze katru dienu sāk desmitiem pārkāpumu procesu, kas saistīti ar epidemioloģisko prasību neievērošanu.

No viņa stāstītā bija noprotams, ka saistībā ar Covid-19 ierobežojumu kontroli Latvijas robežsardzei patlaban daudz vairāk darba ir pie Eiropas Savienības iekšējām robežām, jo robežšķērsotāju plūsmas pie ārējām robežām – ar Krieviju un Baltkrieviju – ir ļoti būtiski samazinātas.

“Decembrī, janvārī vieglās automašīnas [ārējo robežu] ir šķērsojušas tikai 3% apmērā, ja mēs salīdzinām ar tādu pašu laika periodu pirms gada. Pamatā ārējo robežu šķērso kravu pārvadātāji un atsevišķas personas, uz kurām attiecas izņēmumi. No visiem [ārējo] robežu šķērsojošajiem 99,5% ir tie, kas iekļaujas izņēmuma kategorijās, 0,5% ir ar robežsardzes priekšnieka individuālu atļauju, proti, došanās uz bērēm, humāni apstākļi, slimu radinieku kopšana, uzturēšanās jautājumu kārtošana, mantojuma jautājumu kārtošana,” skaidroja Pujāts.

Līdz ar to vismaz attiecībā uz ārējo robežu viņš nesaskata vajadzību slēgt vairākus robežkontroles punktus, lai atlikušos varētu kontrolēt efektīvāk, kā to iepriekš bija piedāvājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

0 Komentāru