Pagājušajā nedēļā būtiski pieaudzis no ārzemēm ieviesto Covid-19 gadījumu skaits

1 komentārs
Pagājušajā nedēļā būtiski pieaudzis no ārzemēm ieviesto Covid-19 gadījumu skaits
EPA/SCNAPIX

Pagājušajā nedēļā iepretim aizpagājušajai nedēļai par 83% pieauga no ārzemēm ievesto Covid-19 gadījumu skaits, kopskaitā sasniedzot 22 gadījumus, kas ir par desmit vairāk nekā nedēļu iepriekš, liecina uz valdības sēdi sagatavotā Veselības ministrijas prezentācija.

Kopumā no 10.maija līdz 20.jūnijam Latvijā atklāti 118 Covid-19 gadījumi personām, kas ieceļojušas vai atgriezušās Latvijā no ārvalstīm.

Lasi vēl – NMPD vadītāja: Vakcinācijas rādītāji nav tik labi, lai varētu cerēt, ka Covid-19 izplatība rudenī neatgriezīsies ar lielu jaudu

Vairums – 30 gadījumi – no kopskaita ir saistīti ar Krieviju, kamēr vēl 17 – ar Vāciju. Tikmēr deviņi gadījumi ievesti no Turcijas, bet septiņi – no Ēģiptes. Vienlaikus pa sešiem gadījumiem ievesti no Lietuvas un Ukrainas, bet vēl pa pieciem gadījumiem ievests no Lielbritānijas un Zviedrijas. Četri gadījumi ievesti no Īrijas, bet pa trim – no Baltkrievijas un Somijas. No Armēnijas, Igaunijas, Nepālas un Spānijas savukārt ievests pa diviem gadījumiem, turklāt vēl no vairākām valstīm ievests pa vienam gadījumam.

No visiem šiem gadījumiem 70 jeb 59% bijuši saistīti ar tā dēvētajām trešajām valstīm. Vēl pirms nedēļas šādi bija 49% gadījumu.

Jau ziņots, ka no 3.maija līdz 13.jūnijam Latvijā atklāti kopumā 127 Covid-19 gadījumi personām, kas ieceļojušas vai atgriezušās Latvijā no ārvalstīm.

1 komentārs