Pabriks: Militāri Baltkrievijas suverenitāte ir beigusies

8 komentāri

Militāri Baltkrievijas suverenitāte ir beigusies, šādu viedokli intervijā TV3 pauda Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Nesenajās Baltkrievijas un Krievijas militārajās mācībās Latvijas politiķis redz soli tuvāk abu šo Latvijas kaimiņvalstu militārai integrācijai, kas savā ziņā esot sekas nemieriem Baltkrievijā.

Mums tas nozīmē, ka viss, kas militāri notiek Baltkrievijā, būs pakārtots Krievijas interesēm, vērtēja politiķis.

Kā ziņots, janvāra beigās Baltkrievija izsludināja neplānotu bruņoto spēku kaujas un mobilizācijas gatavības pārbaudi, bet Krievijas Aizsardzības ministrija ziņoja par kaujas gatavības pārbaudi Kaļiņingradas apgabalā.

Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas mājaslapā publicētā informācija liecināja, ka neplānotās kaujas gatavības pārbaudes mērķis ir palielināt Baltkrievijas Bruņoto spēku spēju izpildīt savus uzdevumus modernās karadarbības apstākļos.

Vienlaikus Krievijas Aizsardzības ministrija izplatīja informāciju par kaujas gatavības mācībām Kaļiņingradā, kurās iesaistīti vairāk nekā 3000 karavīru un 300 bruņutehnikas vienību. Vienlaikus kaujas gatavības pārbaude notika arī atsevišķās Baltijas Kara flotes vienībās.

8 komentāri