Noziedzības līmenis Latvijā samazinās, taču joprojām ir daudz bezatbildīgu autovadītāju

0 Komentāru

Pagājušajā gadā Latvijā turpināja sarukt noziedzības līmenis, likumsargu darbu ietekmēja arī Covid-19 krīze un joprojām esam samērā bezatbildīgi autovadītāji. Ar šādiem secinājumiem uz aizvadīto gadu atskatījies Valsts policijas priekšnieks.

Pērn Latvijā reģistrēti kopumā 38 767 noziedzīgi nodarījumi, kas ir par aptuveni 3% mazāk nekā gadu iepriekš, taču nedaudz pieaudzis smago noziegumu skaits. Ierasti smagiem noziegumiem ir arī smagas sekas, taču šajā statistiskā daudz ir arī krāpšanas un naudas atmazgāšanas gadījumi.

Šādus datus Valsts policijas vadītājs Armands Ruks prezentējis Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas sēdē. Noziedzības līmeni Latvijā manāmi sarucis, salīdzinot ar laiku pirms gadiem 15: “Protams, šeit cēloņsakarību var saskatīt tajā, ka iedzīvotāju skaits valstī ir samazinājies. Daudzi ir devušies laimes meklējumos uz ārvalstīm, arī ne tā sabiedrības labākā daļa.”

Ieskicējot policijas darbu aizvadītajā gadā, Ruks klāstīja, ka liela loma, protams, bija Covid-19 radītajiem apstākļiem. Interesanti novērojumi, piemēram, nelegālajā tirgū, kur auga cenas, atsevišķām apreibinošām vielām kļūstot par deficīta preci.

Kopumā gan arī likumsargiem Covid-19 laiks nav viegls. “Policijas moto ir būt sabiedrībai. Lai palīdzētu, nevis sodītu, ko mums Covid-19 laikā bieži pārmet, ka mēs tādi un šitādi. Es gribu, lai jebkurš cilvēks, kurš ir atnācis uz policiju, jūtas, ka ir atnācis pēc palīdzības pie labiem cilvēkiem, pie iestādes, kas palīdz,” teic Valsts policijas priekšnieks.

Neesot apstiprinājies pieņēmums, ka krīzes dēļ būtiski kāpis pašnāvību skaits. Tas pieaudzis par pieciem gadījumiem, salīdzinot 126 2019. gadā.

Bēdīga statistika turpinās uz ceļiem. Dzīvību zaudējis 141 cilvēks, un Latvijā šoferi joprojām mēdz būt vieglprātīgi – gan uzvedas agresīvi satiksmē, gan sēžas pie stūres dzērumā.

Ilgākā termiņā galvenais izaicinājums policijai būs cilvēkresurss. Pērn atvaļināto likumsargu skaits pārsniedzis darbā pieņemto, un teju piektā daļa štata vietu bija neaizpildīta.

0 Komentāru