Viļānos atjaunota kultūras dzīve

Komentāri

Skanot orķestra mūzikai, Viļānu iedzīvotāji kuplā skaitā pulcējās pie pilsētas kultūras nama, lai pirmo reizi varētu, paši savām acīm, novērtēt renovācijas darbu rezultātu. Svinīgi sarkanā lenta tika griezta trīs reizes, jo vienā ēkā tika atklātas trīs kultūrai un sabiedriskajai dzīvei nozīmīgas iestādes. Jaunas un modernas telpas tagad izveidotas novadpētniecības muzejam, bibliotēkai un kultūras namam. Iedzīvotāji redzot jaunās pārmaiņas, atzīst, ka kas tāds Viļānos jau sen bija nepieciešams.

Ēkā renovācija notika divus ar pusi gadus, tomēr ideja par šādu darbu nepieciešamību radās jau krietni senāk, proti, pirms deviņiem gadiem. Jaunās pārmaiņas gaidītas ilgi, tāpēc arī pašiem mājas saimniekiem paveiktais šķiet neticams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl