VIDEO! Kādā lauku internātskolā viesojas ASV karavīri, lai palīdzētu sagādāt malku

0 Komentāru

Bērzupes speciālās internātpamatskolas bērniem būs silti – gan šajā, gan, pavisam noteikti, vēl arī nākamajā ziemā! Par to parūpējušies ASV karavīri, kuri kopā ar dažiem zemessargiem un brīvprātīgajiem divas dienas strādājuši vaiga sviedros, lai apgādātu skoliņu ar malkas rezervēm. Par to karavīri atalgoti ar garšīgām pusdienām.

Kad TV3 Ziņas ierodas Anneniekos, Bērzupes skoliņas pagalmā, tur jau otro dienu rosās kādi piecpadsmit amerikāņu karavīri, zāģēdami, nesdami, kraudami un atkal zāģēdami malkas krājumus. Darāmā kalns vēl augsts, bet tā vairs nav ne trešā daļa no sākotnējā apjoma.

Ukraiņu izcelsmes ASV karavīrs Ivans izrāda šķūni, kas teju draud izjukt no malkas pārbagātības. Piekrauts līdz jumtam, tas garantē rezerves vismaz divām ziemām.

Šis ir tikai viens no labdarības projektiem, kur izmantots amerikāņu karavīru darbaspēks. Tādu bijis jau pie 30 – no Līgatnes dabas takas labiekārtošanas līdz pludmales volejbola ierīkošanai.

Paši karavīri saka, – ir patīkami laiku pa laikam tikt ārā no kazarmām. Darbs ir fiziski grūts, un daudzām lauku skolām ziemā tā patiešām ir problēma – nav, kas sarūpē malkas krājumus, bet bērniem to uzdot būtu pārāk bīstami.

Bērzupes internātpamatskolā mācās bērni ar īpašām vajadzībām. Tad nu viņi karavīrus atalgoja ne vien ar garšīgām pusdienām, bet arī pašu sarūpētu koncertu. ASV vēstniece apsolījusi sadarbību ar skoliņu turpināt arī pavasarī.

0 Komentāru