Komentāri

Veselava, mazs pagasts Priekuļu novadā, kurš jau izsenis lepojas ar ēku, ko dēvē par Veselavas muižu. Laika zobs nav saudzējis arī šo iespaidīgo un savulaik grezno būvi, taču nu tā piedzīvo savu renesansi un pamazām atgūst savu iepriekšējo izskatu. 2001.gadā iesaistījušies projektā ”Apceļo Latvijas Pilis”, Veselavieši paši sev neatstāja citu iespēju, kā ķerties klāt muižas atjaunošanas darbiem, jo nu bija skaidrs, ka ceļotāji iegriezīsies arī Veselavā lai aplūkotu kādreiz ļoti grezno Veselavas muižu.

Lai arī ikdienā iegriežoties Veselavas muižā ir iespēja doties ekskursijā pa muižas zālēm un gaiteņiem, arī adventes ieskaņas koncerta apmeklētājiem bija iespēja oklausīties muižas gides Rudītes stāstījumos un pat uzkāpt bēniņos, jo tieši tur ir aplūkojami skursteņi, ar kuriem Veselavieši jo īpaši lepojas. Jo tādi skursteņi kā Veselavā esot vēl kaut kur Igaunijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl