Ventas rumbā svin vimbu nārstu

Komentāri
Ventas rumbā svin vimbu nārstu
Foto: ekrānšāviņš

Kuldīgā šodien svinēja Palu svētkus. Tie tradicionāli tiek svinēti par godu lidojošajām zivīm. Un tas nav vienkārši tūristu piesaistes triks. Kuldīga ir vienīgā vieta Latvijā, kur, ejot uz nārstu, vimbas masveidā lec pāri rumbai.

Šī patiešām ir cīņa uz dzīvību un nāvi. Palecoties daudzas zivis atsitās pret rumbas akmeņiem, bet mēģina vēl un vēlreiz. Un no augšas pēc tām tīko kaijas. Palu svētki Kuldīgā notiek jau 11 reizi. Vimba iet uz nārstu, un tāpēc lec pāri rumbai. Un tāpēc arī saucas – lidojošā zivs.

Tās zivis, kas jau ir pārvarējušas rumbu, ķert nedrīkst. Tāpēc visi zvejnieki nostājušies upes lejtecē. Arī tie, kas piedalās sacensībās.
Kuldīdznieks Ernests Eglītis ar mazdēlu uz upi atnācis jau pussešos no rīta. Makšķernieki saka, ka, ejot uz nārstu, zivis nemaz tik labi neķeras, jo tās domā par ko citu, nevis par barību. ”Zivis uzvedas normāli. Vienkārši ir jāmāk. Jāmāk! Citam ķeras, citam nē. Tā viņš ir,” tā par iespējamo spriež Ernests Eglītis.

Dažam labam – patiešām paveicās. Uzvarētājs noķēra gandrīz 7 kilogramus. Viss sacensību dalībnieku loms tika zupā. Zivis uz vietas notīrīja un lika katlā. Saimnieces labprāt dalījās arī ar dažām gudrībām, lai zupa būtu gardāka. ”Beigās vajadzētu pielikt pagalīti. Melnu oglīti. Pašā katlā. To nepasniegt tālāk cilvēkiem, vienkārši viņa zupai dos to garšu tā kā uz ugunskura,” padomu dod pavāre Sandra Freimane.

Zupu varēja nogaršot visi gribētāji. Bet, kā skaidro speciālisti, lidojošās zivis Kuldīgā varēs vērot vēl divas nedēļas.

Lasi vēl