4 komentāri

Mēmele, Lietuvas teritorijā saukta Nemunēle, ir upe Lietuvā un Latvijā. Tās kopējais garums ir 191 kilometri, no kuriem lejastecē tā 76 kilometrus tek pa Latvijas–Lietuvas robežu. Pagājušajā nedēļas nogalē grupa entuziastu no Vecumnieku pagasta kopā ar saviem kaimiņiem no Lietuvas svinēja pirmos abu valstu kopīgās upes – Mēmeles – svētkus.

Mēmele ir viena no Latvijas straujākajām upēm – tādas straumes nav nevienai citai vasaras periodā braucamai Latvijas upei, vienīgi Salacas lejtecei. Mēmeles krastos arī daba ir skaista – upei pāri sliecas simtgadīgi ozoli un liepas, šeit vērojami arī dolomīta atsegumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TOP komentāri

 • jānis
 • Eleonora
  +3 +3 0

  Eleonora

  Paldies Mēmeles svētku idejas autoriem Briču ģimenei. Pasakains pasākums un ļoti labs turpinājums tūrisma attīstības projektam pirms 10 gadiem. Lai veicās un tūristu pilna upe!
 • Laivotājs
  +1 +1 0

  Laivotājs

  Pasākumu izbaudīju ik brīdi, jūtos atpūties un pārpildīts ar pozitīvām emocijām. Superīgs pasākums. Malači Briču ģimene. Prieks, ka arī privātie attīsta un bagātina novada dzīvi.
  Atkal Eleonora ar savu detomenes projektu. Visiem tā pat ir zināms, ka Mēmeles svētki nav nekāds projekta turpinājums - šie svētki ir jaunums, nav saistīti ar projektu. Tie ir Mēmeles cildināšanas svētki, kuru idejas autors ir Andželas vīrs.
  Vēlreiz, milzīgs paldies organizatoriem. Paldies par emocijām bagātiem pirmajiem Mēmeles - Nemunelis svētkiem. Uz tikšanos nākamgad.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl