Vecumniekos aizvadīti liliju un sporta svētki

Komentāri

Lilijas ir Vecumnieku simbols, kas attēlots arī novada ģerbonī, – trīs liliju ziedi akcentē, ka no Vecumniekiem nākuši vairāki izcili selekcionāri. Viens no viņiem ir Vecumnieku goda pilsonis, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Vasarietis, kurš savā mūžā reģistrējis 160 liliju šķirnes.

Liliju svētki Vecumniekos notiek jau desmito reizi. To laikā jebkurš iedzīvotājs varēja atnest lilijas no sava dārza uz kopīgu izstādi Tautas namā. Liliju svētku ietvaros notika arī cīņa par floristikas zeļļu un meistaru diplomiem. 13 floristikas darbnīcas “Ziedu laiva” dalībnieces aizstāvēja savus diplomdarbus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl