Vecaucnieki māca topošos lauksaimniekus

Komentāri

Vecauces pagasts ir viens no sešiem Auces novadā – pagasts, kura teritorijā atrodas Vecauces pils un bijusī muižas teritorija. Pagasts, no kura savulaik cēlusies arī Auces pilsēta, bet šobrīd – pagasts, kurā praktiskās mācības notiek pilnīgi visiem Latvijas Lauksaimniecības universitātes 1. kursa studentiem.

Vecauces pagasta jaunāko laiku vēsture bijusi notikumiem bagāta, un pēdējoreiz tas savu pagasta statusu atguvis tikai 2010. gadā. Pagasts atrodas Auces novada centrā, tas robežojas ar Auces pilsētu un Īles, Lielauces, Vītiņu un Bēnes pagastu. Lielākā apdzīvotā vieta ir Vecauce, kurai robeža ar Auci pat ir grūti nosakāma – ne velti šeit dzīvo ļaudis, kuru dzīvojamā māja atrodas Vecauces, bet daļa piemājas dārza – Auces teritorijā. Taču augļiem un dārzeņiem tas netraucē – tie kā auguši gadu simtiem ilgi, turpina augt arī mūsdienās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl