Komentāri
Valentīns no Kalupes pagasta it visā saskata pozitīvo un savas mājas Latgalē pārvērtis teju par muzeju
Foto: Latgales Laiks

“Sauc mani vienkārši par Vaļuku,” saka “Egļu” māju saimnieks Valentīns Kuklis, sveicienam pastiepdams pretī sastrādāto zemnieka roku un aicinot nobaudīt sievas Elvīras pagatavoto mežrozīšu tēju. Reģionālais medijs Latgales Laiks (LL) viesojas pie Vaļuka, kurš ar savu darbu parāda – dzīve laukos var būt optimisma pilna un vide var būt skaista un sakārtota. Savukārt portāls Skaties.lv sveic “Egļu” saimnieku vārda dienā.

Kad LL žurnāliste viesojas “Egļu” mājās, Vaļuks nebeidz jokot. Cienājot ar sievas gatavoto mežrozīšu tēju, viņš triec, ka tā vārīta no pērn ievāktās skābbarības, kas tik laba padevusies, ka paši varot ēst. Joki no viņa mutes birst nepārtraukti, par ko sieva brīžiem pukojas, jo nevarot vairs saprast, vai viņš runā nopietni vai velnu dzen.

Tieši saimnieka neizsmeļamais humors kļuvis par mājas savdabīgu zīmolu, pievilinot apmeklētājus, kuru beidzamajos desmit gados netrūkst.

“Viņš jebkuru melu detektoru pratīs aizrunāt un apmānīt,” smejas Elvīra un teic, ka tieši Valentīna optimisms un spēja visu paredzēt uz priekšu esot saimniecības virzītājspēks, viņš it visā saskata pozitīvo un prot uzmundrināt.

Pašas zemnieku saimniecības teritorija atgādina brīvdabas muzeju, jo ik uz soļa ir kāds veidojums no koka vai sens darba rīks.

Pagalmā stāv gan koka lielgabals, gan milzu pūķis, gan pie šķūņa uzsliets koka milzenis, kā arī stārķis, kas stāv pie ligzdas ar olu, bet aizsalušā dīķa krastā stāv milzu krokodils, kokā – iekārts no zariem uzmeistarots šūpuļtīkls, kur abi ar sievu mēdzot atpūsties.

Pie kāda staba uzsliets 16 stāvu putnu būrītis, kurā līdz šim apmeties tikai viens zvirbulis un iršu bars. Kad ir izstaigāta apkārtne, nonākam pie vecas klētiņas, kuru Valentīns pārvērtis īstā muzejā.

Prieks, ka Latgales laukos arvien mīt uzņēmīgi un optimistiski cilvēki!

Atgādinām, ka 14. februāris ir ne tikai visu mīlētāju diena, bet arī vārda diena visiem Valentīniem! Sveicieni svētkos!

Foto: Latgales Laiks

Lasi vēl