Komentāri
Uzvaras parkā Jelgavā 9. maijā notiks Eiropas festivāls
Foto: LETA

Sestdien, 9. maijā, Jelgavā un Rīgā, godinot Eiropas dienu Latvijā, notiks Eiropas festivāla pasākumi un Jelgavas Uzvaras parkā paredzēti dažādi priekšnesumi un aktivitātes, stāstīja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

No plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00 Jelgavas pilsētas Uzvaras parkā noritēs bezmaksas pasākuma Eiropas diena Jelgavā aktivitātes un izklaides. Šogad Eiropas festivāla radošā komanda ar šovmenu Kašeru priekšgalā pārvietosies pilsētā ar īpaši veidotu mobilu izziņas platformu, piedāvājot izglītojošas nodarbes bērniem, ģimenēm un jebkuram citam interesentam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākuma laikā ikviens varēs piedalīties dažādos konkursos un saņemt balvas, balsot par to, kā šī gada laikā izjusta Eiropa, un uzzināt daudz jauna un interesanta. Būs iespēja tikties ar Eiropas lietu ekspertiem un uzdot interesējošos jautājumus par Eiropu.

Pasākums būs dalīts zonās Aktīvā Eiropa, Garšīgā un stilīgā Eiropa, Izzinošā Eiropa, Radošā Eiropa, Muzikālā Eiropā – katrā tiks piedāvāti dažādi priekšnesumi un aktivitātes, dodot iespēju Eiropas dienas svētkus svinēt visdažādākā vecuma iedzīvotājiem.

Ikviens varēs piedalīties sportiskās, izglītojošās un radošās aktivitātēs, piemēram, strītbolā, orientēšanās, stila pārvērtībās, mācību eksperimentos, koka darbnīcās, kā arī vērot svētku koncertu un ielu deju priekšnesumus. Tāpat varēs piedalīties loterijā.

Rīgā Eiropas dienu svinēs no plkst. 10.00 līdz plkst. 11.00 tirdzniecības centrā “Rīga Plaza” un no plkst. 11.10 līdz plkst.12.10 – tirdzniecības kompleksā “Spice”.

Pēc pašvaldības un Jelgavas Mākslas un vēstures muzeja arhīva informācijas, līdzīgi Uzvaras parkam Rīgā arī Uzvaras parks Jelgavā savu nosaukumu guvis saistībā ar bermontiešu sakāvi Latvijas Brīvības cīņās pēc Pirmā pasaules kara, un parkam nav tiešas saistības ar padomju 9. maija Uzvaras dienu.

1919.gada augustā vācu spēku pavēlnieks fon der Golcs savu karaspēku pārveidoja par Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju, par tās pavēlnieku ieceļot Bermontu-Avalovu, kura štābs dislocējās Jelgavā. Pēc ļoti sīvām cīņām 11.novembrī Bermonts no Rīgas ieņemšanas bija spiests atteikties un atkāpās uz savu citadeli – Jelgavu.

Brīvības cīņu kulminācija – Rīgas nosargāšana 1919. gada 11. novembrī – kļuva par simbolu latviešu tautas patriotismam, kļuva par Lāčplēša dienu. Uzbrukums Jelgavai sākās 20. novembrī, un jau 21. novembra vakarā Bermonta karaspēks no Jelgavas tika padzīts.

23. novembrī Jelgavā ieradās pagaidu valdības vadītājs Kārlis Ulmanis, un 24. novembrī vecajā Tirgus laukumā notika liels mītiņš. Dažus gadus vēlāk par godu uzvarai pār Bermontu Ezera ielu pārdēvēja par Uzvaras ielu, bet pie šīs ielas esošo parku – par Uzvaras parku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl