Komentāri

Kūpinātas desas, cīsiņi un gaļas konservi – reizi nedēļā Valsts Pārtikas un veterinārā dienesta speciālistiem nākas sadedzināt konfiscētos gaļas produktus, kas tiek ievesti no Baltkrievijas.

Kopš konstatēts Āfrikas cūku mēra vīruss Latvijā, spēkā ir aizliegums no Baltkrievijas ievest gaļu un tās produktus. Muitnieki joprojām pastiprināti pārbauda vieglajās un kravas mašīnās ievesto pārtikas produktu klāstu, un secina – konfiscētās pārtikas apjomi joprojām ir iespaidīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Kopš oktobra mēs izlases kārtībā ņemam paraugus gaļas izstrādājumiem un sūtām tos uz zinātnisko institūtu, lai noteiktu, vai tajos nav Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtnes,” stāsta PVD Dienvidlatgales pārvaldes vecākais veterinārais inspektors Dzintars Juškus.
Kopumā 2014. gada Silenes muitas postenī ir konfiscētas 10 tonnas gaļas produktu un sešas tonnas piena produktu. Savukārt visā Latgalē muitas punktos pērn tika konfiscētas 45 tonnas pārtikas produktu, stāsta Silenes muitas kontroles posteņa virsuzraugs Jānis Dievapēds. Katru nedēļu tiek konfiscēti aptuveni 300 kilogrami gaļas, un bieži tajā atrod Āfrikas cūku mēra vīrusu.

Zināms, ka vīrusa perēklis atrodas tieši Baltkrievijā. Novērst izplatību var tikai ar preventīvam metodēm, kas patlaban ir gaļas produktu konfiskācija un iznīcināšana. Taču ar to ir par maz un pagaidām pilnībā izskaust vīrusu Latvijas teritorijā nav izdevies. Šā gada janvārī vīruss konstatēts vēl divām mežacūkām.

Āfrikas cūku mēris ir skāris jau 31 saimniecību Latgales, Vidzemes un Zemgales novados. Vīrusa klātbūtne konstatēta 72 mājas cūkām, savukārt iznīcinātas tika 564 cūkas. Savukārt mežacūkām pērn konstatēti 217 ar vīrusu inficēšanās gadījumi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl