Uz Mārtiņdienas svinībām ar tvaika lokomotīvi

Komentāri

Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir latviešu ziemas sagaidīšanas svētki – laukiem jābūt apartiem, ražai novāktai un ziemai gardumu krājumiem sarūpētiem. Ievērojot senču tradīcijas, Papardes stacijā Alūksnes novadā Mārtiņdienu atzīmējuši turpat 60 svinētāju no visas Latvijas. Par godu svētkiem, īpašā Mārtiņdienas reisā no Gulbenes stacijas devusies arī tvaika lokomotīve Ferdinands.

Cits aiz cita gan mazi, gan lieli ķekatnieki un Mārtiņdienas svinētāji, līdz ar Ferdinanda skaņajiem signāliem, kāpj mazbānīša vagonos. Tvaiku mutuļi, kas paceļas virs lokomotīves, ir zīme, ka Mārtiņdienas ieskaņas ceļojums teju tūlīt, tūlīt sāksies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl