Komentāri
Ūdens līmenis Ogres lejtecē turpina palielināties
Foto: Jānis Zariņš, TV3 Ziņas

Šorīt ūdens līmenis Ogres upē pie pilsētas centra turpina palielināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Šorīt plkst. 6 ūdenslīmenis pakāpās līdz 276 centimetriem virs Ogres novērojuma stacijas nulles līmeņa. Kopš vakardienas pēcpusdienas tas pakāpies par septiņiem centimetriem, jo vakar plkst. 18 tas bija pakāpies līdz 269 centimetriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr joprojām ūdens līmenis ir virs palieņu applūšanas līmeņa, kas ir 200 centimetri.

Tiek prognozēts, ka Ogres lejtecē arī turpmāk saglabāsies sarežģīti ledus apstākļi, jo turpināsies vižņu sablīvēšanās upes posmā starp Ogres un Lielpēču novērojumu stacijām. Tas nozīmē, ka joprojām pastāv applūšanas risks.

Jau ziņots, ka ūdens līmeņa svārstības Ogres upē iedzīvotājus neapdraud, bet risks pieaugs pavasarī, paaugstinoties gaisa temperatūrai un strauji kūstot sniegam un ledum, apgalvoja pašvaldībā.

Kā informēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, līdz iedzīvotāju apdzīvotām teritorijām ūdens līmenim jāceļas par 1,5 līdz 2 metriem. Plūdu laikā visapdraudētākā ir dārzkopības sabiedrības “Ogre” apdzīvotā teritorija un, ja ir lieli ledus krāvumi un augsts ūdens līmenis, arī teritorija Ogres upes lejtecē.

Jau ziņojām, ka Ogre pavasarī var gatavoties pamatīgiem plūdiem

Ogres upē līmenis šīs nedēļas sākumā par desmit centimetriem pārsniedzis kritisko atzīmi. Šobrīd plūdi gan nedraud, taču tie noteikti gaidāmi pavasarī. Tagad Ogrē izveidojies pamatīgs ledus sastrēgums, ko, visticamāk, nāksies spridzināt.

Lūk, kā pašlaik izskatās Ogrē, kur veidojas ledus sastrēgumi:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl