Tūristu skaits Latgalē audzis; ārvalstu tūristu maz

Komentāri

Ciemiņu skaits Latgales podnieka Aivara Ušpeļa darbnīcā pēdējos gados ir pieaudzis un viņam vairs neesot vajadzības braukt pie pircējiem – tie podnieku atrodot paši.

Tūrisma informācijas centra dati liecina, ka 2012. gadā Latgalē viesojās vairāk nekā 69 tūkstoši tūristu, bet pēc gada – jau 81 tūkstotis tūristu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā pašā laikā Latgalē tūrisma jomā strādājošie ir novērojuši, ka lielākā daļa tūristu ir Latvijas citu novadu iedzīvotāji, taču ārzemju visu Latgalē pagaidām esot maz.

Parasti tūristi iegriežas podnieka A. Ušpeļa darbnīcā kāda lielāka maršruta ietvaros. LNT Ziņu žurnālista satiktie tūristi stāsta, ka apceļojot Latgali viņi viesojušies ne vien podnieka darbnīcā, bet arī braukuši ar velosipēdiem, aplūkojuši Latgales baznīcas, kā arī peldējušies ezeros.

Vairāk par to, kā tūrisms Latgalē attīstījies pēdējo gadu laikā un kas ir lielākie izaicinājumi, uzziniet šā vakara LNT Ziņās!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl