Tērvetes novadā skolēni stāda ozolus

Komentāri

Apdziedāts tautasdziesmās, aprakstīts pasakās, stāstos un teikās, Ozols jau izsenis ir bijis latviešu tautas iecienītākais koks. Lai šo koku Latvijā kļūtu vēl vairāk, šoruden tiek īstenota kāda ideja, kas veicinās skolēnu un ne tikai, iesaistīšanos šo spēcīgo koku stādīšanā.

Zīles atrašana un ievietošana zemē ir maza daļiņa ozola garās dzīves, jo jau nākamajā gadā ap vasaras saulgriežiem šodien iestādītajām zīlēm paredzēts nākamais ne mazāk nozīmīgs brīdis – savu jauno māju atrašana. Kā zināms, zīles ir iecienījuši ne tikai bērni, kuriem patīk tās lasīt, bet arī dažādi meža zvēri tās nesmādē un labprāt uzliek uz kārā zoba, tāpēc ar vietas izvēli Augstkalnē nebija īpaši daudz variantu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl