Komentāri

Raiņa 150. dzimšanas dienā 11. septembrī Vecumnieku novada Stelpes pagasta Pliekšānos pulcējās novada bērni un jaunieši, lai kopīgi svinētu diženo latviešu dzejnieku Raiņa un Aspazijas jubilejas. Projekta Kultūras pasākumu cikls Rainim un Aspazijai 150 Pliekšānu mājās ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Vecumnieku novada domes atbalstu notika multimediāls, izglītojošs un izklaidējošs sarīkojums bērniem un jauniešiem Bērnu gadi – saules gadi.

Vecumnieku novada Stelpes pagasta Pliekšānu mājās dzimis un audzis latviešu dzejas dižgara Jāņa Pliekšāna jeb Raiņa tēvs Krišjānis. Dzejnieka 150 dzimšanas dienā pie Pliekšānu klētiņas pulcējās Vecumnieku novada skolu jaunatne. Raiņa un Aspazijas jubileju viņi izdzīvoja un izspēlēja radošās un fiziskās aktivitātēs, kurām iedvesmu pasākuma rīkotāji bija smēlušies abu dzejnieku radītajos tēlos, pielāgojot tos mūsdienām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl