Stādu parādē Siguldā piedalīsies desmitiem kokaudzētavu

Komentāri

Lielākais dārzkopības pasākums Ziemeļeiropā notiks Latvijā. Runa ir par Siguldu – rīt un parīt tur notiks tā sauktā Stādu parāde. Tajā piedalīsies desmitiem Latvijas kokaudzētavu.

Šis pasākums attīstījis arī stādu tūrismu – zviedri, somi, igauņi un poļi brauc uz Latviju pēc stādiem. Pēdējos gados Stādu parādē ārzemju apmeklētāju skaits ir audzis. Piemēram, pērn pavasarī uz Siguldu bija atbraukuši kopumā 30 tūristu autobusi no Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas un Polijas. Šogad to skaits var kļūt vēl lielāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Unikālie augi un stādi, kādus pie mums var iegādāties, maksā aptuveni 10 reizes mazāk nekā kaimiņzemēs.

Stādu parādē piedalīsies vismaz 300 dalībnieku no visas Latvijas, piedāvājot ne tikai plašu klāstu augļu koku, unikālu potējumu un ūdens augu, bet arī retu un neparastu formu stādu izsoli.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl