Komentāri
Īpaša sūdzību vietne par pārkāpumiem būvniecībā ieguvusi necerētu popularitāti
Foto: LETA

Kopš Valsts kanceleja izveidojusi speciālu interneta vietni, kas paredzēta sūdzībām par būvniecības pārkāpumiem, iedzīvotāji aktīvi izmantojuši šo iespēju – dažu mēnešu laikā ir saņemti vairāk nekā 50 ziņojumi, turklāt lielākā daļa iedzīvotāju pausto bažu ir apstiprinājušās.

Gadījums, kad Pumpuru vidusskolā sabruka piekaramie griesti, atkal pievērsis sabiedrības uzmanību būvniecības kvalitātei, taču īpašā interneta vietne izveidota vairākus mēnešus pēc traģiskā notikuma Zolitūdē, kur, iegrūstot veikala ”Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vēl daudzi tika smagi ievainoti.

Par iespējamiem pārkāpumiem būvniecībā jau pusgada garumā iedzīvotāji var ziņot Valsts kancelejas izveidotās interneta vietnes “mazinamslogu.gov.lv” sadaļā ”Ziņo par pārkāpumiem būvniecībā”. Uzreiz pēc tam, kad pavasarī Valsts kanceleja bija izteikusi aicinājumu iedzīvotājiem ziņot par, iespējams, nelikumīgu būvniecību, bija bažas, cik šie vērojumi būs konstruktīvi.

Šobrīd secināts, ka teju 90% iesniegumu ir pamatoti.

Piemēram, kāds iedzīvotājs nosūtījis sūdzību par ēku Rīgā, Klijānu ielā 2a, kas tiek izmantota kā dzīvojamā māja, lai gan pats ēkas statuss neatbilst šim mērķim. Māju veido divas ēkas, no kurām vienai ir viesnīcas statuss, otrai – rūpniecības ēkas statuss, taču abās dzīvo cilvēki.

Būvvalde konstatējusi, ka vienā no ēkām Klijānu ielā 2a savulaik nav bijusi nodota ekspluatācijā un joprojām tiek uzskatāma par būvobjektu. Teorētiski tajā var atrasties tikai ķiverē.

Būvvaldes speciālisti konstatējuši, ka ēkas rekonstrukcija veikta ar būtiskām atkāpēm no būvprojekta. Būvvalde pieņēmusi lēmumu, ka būvdarbi notikuši patvaļīgi un to sekas ir jānovērš.

Nav zināms, vai šim pārkāpumam tiktu pievērsta uzmanība, ja iedzīvotāji nebūtu sūdzējušies īpašajā interneta vietnē.

Laine Kučinska, Valsts kancelejas pārstāve:

Vislielākā pateicība jāsaka iedzīvotājiem, uzņēmējiem un ekspertiem, kuri saņēmušies, nevis burkšķējuši par šo virtuvē vai sarunās ar ģimenes locekļiem, bet ir uzrakstījuši valsts pārvaldei šajā vietnē, un devuši mums iespēju strādāt un šo problēmu risināt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl