Komentāri

Latgales Ciblas novads jau otro reizi izcēlies ar Latvijas antirekordu – zemāko vēlētāju aktivitāti Saeimas vēlēšanās. Raidījums Bez Tabu devās uz šo Latvijas novadu, lai noskaidrotu – kādēļ tā.

Daudzi sastaptie iedzīvotāji nenoliedz, ka nemaz nav gājuši balsot, norādot, ka neuzskata, ka viņu balss spētu kaut ko mainīt. Taču Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja un Lauku attīstības speciālistei ir savs redzējums par cibliešu kūtrumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lauku attīstības speciāliste Marina Barkāne:

Mēs šeit dzīvojam pie pašas pilsētas, un, ja ir kaut kādas darīšanas vai jābrauc uz veikalu, tad cilvēki brauks uz pilsētu, un tad tur nobalsos arī, speciāli nedodoties uz savu vēlēšanu iecirkni.

Savukārt CVK vadītāja norāda, ka pašlaik ļoti daudzi ciblieši aizbraukuši peļņā uz Angliju un Īriju, tāpat liela daļa arī devušies izglītoties uz kādu no lielajām Latvijas pilsētām.

Trešajā vietā Latvijā pēc zemākās aktivitātes Saeimas vēlēšanās ir Riebiņu novads, kur vēlēt devās tikai 39,58% balsstiesīgo, bet Rēzeknes novads ierindojas otrajā vietā ar 37,38% vēlētāju aktivitāti. Ciblas novadā nobalsojuši vien nedaudz vairāk kā 36% balsstiesīgo.

Vairāk uzzini, skatoties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl