Komentāri
Mēris, iespējams, ieperinājies Skaistas pagasta cūku fermā ar 200 lopiem
Foto: LETA

Skaistas pagasta cūku novietnē, kur tiek turētas vairāk nekā 200 cūkas, iespējams, uzliesmojis Āfrikas cūku mēris.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori ir noņēmuši paraugus mājas cūkām šajā novietnē. Šajā teritorijā jau iepriekš noteikta karantīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“PVD inspektori saņēma informācija no cūku novietnes par cūku veselības stāvokļa strauju pasliktināšanos un cūku nobeigšanos. Līdz laboratorisko analīžu saņemšanai tiek veikti visi slimību ierobežojošie pasākumi,” teikts PVD paziņojumā.

Brīvdienās ĀCM vīruss konstatēts vienai mājas cūkai Dagdas novada Svariņu pagastā, kur novietnē tika turēta 21 cūka, kā arī divās saimniecībās Bērziņu pagastā. Vienā saimniecībā ĀCM konstatēja četrām mājas cūkām, dzīvnieku novietnē bija 11 nobarojamās cūkas un vienai cūkai piemājas saimniecībā, kura saslima un nobeidzās.

ĀCM vīruss konstatēts arī divās piemājas saimniecībās Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā – vienā bija trīs cūkas, otrā novietnē – divas cūkas. Tāpat Ūdrīšu pagastā ĀCM konstatēts arī sešām meža cūkām: trim nomedītajām un trim atrastām beigtām meža cūkām.

Mājas cūkām ĀCM vīruss konstatēts arī Krāslavas novada Kaplavas pagasta piemājas saimniecībā, kur saslima divas cūkas.

Visas cūkas brīvdienās jau nokautas un iznīcinātas.

ĀCM vīruss konstatēts divas nomedītiem meža cūku sivēniem Valkas novada Ērģemes pagastā, netālu no vietas, kur jau iepriekš bija konstatēts ĀCM meža cūkām.

Šobrīd ĀCM konstatēts 45 meža cūkām un 46 mājas cūkām 24 piemājas novietnēs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl