Mēris, iespējams, ieperinājies Skaistas pagasta cūku fermā ar 200 lopiem

Komentāri
Mēris, iespējams, ieperinājies Skaistas pagasta cūku fermā ar 200 lopiem
Foto: LETA

Skaistas pagasta cūku novietnē, kur tiek turētas vairāk nekā 200 cūkas, iespējams, uzliesmojis Āfrikas cūku mēris.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori ir noņēmuši paraugus mājas cūkām šajā novietnē. Šajā teritorijā jau iepriekš noteikta karantīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“PVD inspektori saņēma informācija no cūku novietnes par cūku veselības stāvokļa strauju pasliktināšanos un cūku nobeigšanos. Līdz laboratorisko analīžu saņemšanai tiek veikti visi slimību ierobežojošie pasākumi,” teikts PVD paziņojumā.

Brīvdienās ĀCM vīruss konstatēts vienai mājas cūkai Dagdas novada Svariņu pagastā, kur novietnē tika turēta 21 cūka, kā arī divās saimniecībās Bērziņu pagastā. Vienā saimniecībā ĀCM konstatēja četrām mājas cūkām, dzīvnieku novietnē bija 11 nobarojamās cūkas un vienai cūkai piemājas saimniecībā, kura saslima un nobeidzās.

ĀCM vīruss konstatēts arī divās piemājas saimniecībās Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā – vienā bija trīs cūkas, otrā novietnē – divas cūkas. Tāpat Ūdrīšu pagastā ĀCM konstatēts arī sešām meža cūkām: trim nomedītajām un trim atrastām beigtām meža cūkām.

Mājas cūkām ĀCM vīruss konstatēts arī Krāslavas novada Kaplavas pagasta piemājas saimniecībā, kur saslima divas cūkas.

Visas cūkas brīvdienās jau nokautas un iznīcinātas.

ĀCM vīruss konstatēts divas nomedītiem meža cūku sivēniem Valkas novada Ērģemes pagastā, netālu no vietas, kur jau iepriekš bija konstatēts ĀCM meža cūkām.

Šobrīd ĀCM konstatēts 45 meža cūkām un 46 mājas cūkām 24 piemājas novietnēs.

Lasi vēl