Seile: Jādomā, ko darīt ar skolām, kurās mazāk par 50 skolēniem

Komentāri

Latvijā patlaban ir 116 skolas, kurās ir mazāk nekā 50 skolēnu, un nākotnē būs jādomā, ko ar šīm skolām iesākt, raidījumā 900 sekundes sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Viņa norādīja, ka vienmēr tas nozīmē mazo skolu slēgšanu. Proti, skolas var veidot arī kā reģionu vai pagastu kultūras centrus, sacīja M. Seile.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ir liels jautājums, vai mēs kā valsts varam samaksāt katram skolotājam šajā mazajā skolā pienācīgu atalgojumu. Iespējams, ka ir jāskatās pēc citiem risinājumiem. Ne vienmēr skolas obligāti ir jāslēdz ciet. Taču ar slēgšanu un neslēgšanu ir robežsituācijas, kad divas mazas skoliņas atrodas tuvu divās pašvaldībās. Tad ir nepieciešama vienošanās starp šīm pašvaldībām,” sacīja M. Seile.

Valdība apstiprinājusi nākamā gada budžeta plāna projektu, un Finanšu ministrija saka, ka nākamajā gadā finansējuma pieaugumu izjutīs visas nozares. Tikmēr protesta akcijām turpina gatavoties pedagogi.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl