Komentāri

Jaunpils audēju kopa jau otro gadu piedalās pasākumā Satiec savu meistaru!, aicinot interesantus iepazīt senos arodus un apgūt jaunas prasmes. Darbnīcas telpās ir apskatāma arī izstāde ar dalībnieču gatavajiem darbiem. Jaunpils audēju kopa darbojas no 1970. gada. Kopas vadītāja ir audēju amatu meistare Velga Pavlovska, kura savas zināšanas un prasmes nodod 16 kopas dalībniecēm.

Dienā – skolotāja, vakarā – audēja jau astoto gadu. Rokdarbi vienmēr ir bijuši Martas sirdslieta, nu tajā var dalīties ar sev līdzīgajiem. Rādot darba procesu un rezultātu, meistari cer, ka spēs kuplināt savu kolektīva pulku, ieinteresējot jaunos darboties gribētājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl