“Saskaņa” vēlas sākt saimniekot Daugavpilī, taču tur ir ļoti sīva konkurence

Komentāri

Līdz pašvaldību palicis vēlēšanām mazāk par simts dienām – cīņa par varu pašvaldībās jau sākusies. Īpaši skaudra tā ir lielajās pilsētās. Partija “Saskaņa” ir apņēmības pilna iegūt pozīcijas galvaspilsētā un izredzes ir visai stabilas, taču, piemēram, Daugavpilī tās tādas nebūt nav.

Domes frakcija Daugavpilī ir pajukusi, un mēra amatu iegūt “saskaņiešiem” jau gadiem neizdodas. Domājams, pie vainas plašais piedāvājums krievu vēlētājiem.

Daugavpils, otra lielākā pilsēta. Tur tagad pie varas “Vienotības” sadarbības partneri. “Saskaņa” atklāti pateikusi, ka vēlētos iegūt varu šajā pilsētā. Lai arī sākotnēji šķiet, ka tam nevajadzētu būt pārāk grūtam uzdevumam, jo Daugavpils ir izteikti krievvalodīgāka pilsēta, izrādās, tieši tur sākas problēmas.

Vēlēšanas pirms četriem gadiem noslēdzās “Saskaņas Centram” par labu. 23% daugavpiliešu atbalsts ļāva šai partijai uzvarēt, taču pārsvars pār “Latgales partiju” nebija pat pusprocentu liels, un koalīciju tomēr noformēja Jānis Lāčplēsis. Viņš ir bijušais Saeimas deputāts no “Vienotības” saraksta, arī – Daugavpils mērs laikā no 2009. līdz 2011. gadam. Viņam amatu izdevies noturēt visa sasaukuma garumā, un, ja tik daugavpilieši ļaus, viņš labprāt pilsētu vadītu arī turpmāk.

Te arī parādās iemesls, kāpēc Saskaņai Daugavpilī neizdodas tikt pie varas – uz krievvalodīgo balsīm ir liela konkurence. Arī šogad varu centīsies atgūt bijušais mērs Rihards Eigims, tāpat iespējama kolorītā eiroparlamentārieša, propagandas filmas autora Aleksandra Mirska dalība vēlēšanās.   Savukārt par strādāšanu ar kādu no viņiem kopā “Saskaņas” mēra kandidāts Andrejs Elksniņš negrib runāt.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Lasi vēl