Komentāri

Jelgavas novada zaļā muiža ir apvīta gan ar vēsturiskām leģendām, gan ar nozīmīgiem vēstures notikumiem, kas ietekmējuši novada attīstību. Augusta izskaņā Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola tās absolventus un viesus pulcēja, lai aristokrātiski svinētu skolas 95 un Zaļās muižas 240 gadu jubileju.

Vēsturiski hercogs Ernsts Johans Bīrons Zaļo muižu cēlis kā medību pili, greznajos parkos un dārzos cerēdams uzņemt medību viesus. Lai uzburtu vēsturiskās ainas, salidojuma viesus sagaidīja gan mednieku barona Minhauzena stāsti, gan pils pavāru sagatavotās maltītes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš pagājušā gadsimta divdesmitajiem gadiem pils kalpo izglītības iestāžu vajadzībām – tagad pilī darbojas Zaļenieku profesionālā vidusskola. Svinot mācību iestādes 95. un Zaļās muižas 240. gadadienu, tās telpās atklāta vēsturiskā ekspozīcija, kurā apkopoti šo ēku arhīva materiāli un laikabiedru liecības.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl