Konstatēta noplūde Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnē

Komentāri

Vienā no Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnēm konstatēta neliela noplūde, un tuvākajā apkārtnē ir palielinājies tritija daudzums, portālam Skaties.lv apstiprināja Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs Indriķis Muižnieks.

Tiesa gan, vēl aizvien tritija līmenis ir desmit reizes zem pieļaujamās normas, norādīja I. Muižnieks, uzsverot, ka pašlaik satraukumam par nopietnu vides piesārņojumu nav pamata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban radioaktīvā ūdens tvertne ir izpumpēta, un tas ir izdarīts, pateicoties Ministru kabineta šā gada oktobrī piešķirtajiem līdzekļiem – ārkārtas situācijas finansējumam.

”Ja tas nebūtu izdarīts, tad viela varētu izplatīties ārpus teritorijas, nokļūt ūdeņos un pārsniegt atļauto normu,” portālam Skaties.lv sacīja I. Muižnieks.

”Pateicoties šai aktivitātei, atbildīgie monitorētāji ir ”notvēruši” to lietu. Tagad noteikti sistēma kopumā ir jāpārbauda un jāuzlabo arī monitorings, piemēram, urbumus, pēc kuriem var konstatēt noplūdes,” sacīja zinātnieks.

Valdība oktobra beigās radioaktīvā ūdens tvertņu stāvokļa apzināšanai piešķīrusi finansējumu 119 tūkstošus eiro apjomā. Taču, vai atradīsies 5,45 miljoni eiro visa reaktora aizvākšanai un tādējādi arī potenciālās ekoloģiskās avārijas novēršanai, gulsies uz jaunā vides ministra pleciem. Reaktora darbinieki saka – to varēja izdarīt arī ātrāk, ja Vides ministrija jau iepriekš nebūtu nogulējusi pieteikšanos Eiropas Savienības fondu apguvei.

Finansējuma dēļ Salaspils kodolreaktora atliekas ir slikti uzglabātas; apdraud Rīgu un apkārtni

Bumba ar laika degli, kas apdraud Rīgu, un milzīgu teritoriju ap to! Tas ir mazākais, kā var raksturot Salaspils kodolreaktoru, zem kura lēnām rūsē konteineri ar radioaktīvu dzesēšanas šķidrumu. Vairāk lasi šeit!

Skaties arī video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl