Rojā nosvinēta Senās uguns nakts

Komentāri

Senās uguns nakts ugunskuru aizdegšanas galvenā ideja ir Baltijas jūras valstu vienotības propagandēšana, kultūras mantojuma saglabāšana, interese par dažādu reģionu un kaimiņvalstu savstarpējiem kontaktiem un sadarbības nepieciešamību. Jau vairākus gadus Senās uguns nakts tiek svinēta arī Rojā.

Pieminot senčus jūrā gājējus un godinot Baltijas jūru-vienotāju, 29. augusta vakarā Rojas pludmalē tika aizdegti desmitiem ugunskuru un skanēja akustiskās mūzikas koncerts Fēliksa Ķiģeļa un draugu izpildījumā. Šādi rojinieki svinēja Senās uguns nakti, un īpašu burvību šiem svētkiem sniedza Agra Dzilnas un Ulda Balgas veidotā ugunsskulptūra Piscem osse jeb Asaka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Senās uguns atdzīvināšanu 1992. gadā  aizsāka Somijas Turku apriņķa Kultūras padome, bet gadu vēlāk arī dažos Igaunijas piekrastes ciemos tika aizkurti ugunskuri. Senās uguns aizdegšanas vakaru sāka saukt par Senās uguns nakti. Mūsdienās ugunskuru aizdegšanas galvenā ideja ir Baltijas jūras valstu vienotības propagandēšana, kultūras mantojuma saglabāšana, kā arī interese par dažādu reģionu un kaimiņvalstu savstarpējiem kontaktiem. Kopš tā laika ugunskuri katru gadu tiek aizdegti augusta pēdējās sestdienas vakarā 21.30 pēc Somijas laika. Šai vakarā sakurto ugunskuru ķēde pāri Somijas līcim un Ālandu salām ir aizstiepusies arī uz Zviedriju. Ugunskuri tiek kurti arī atsevišķās Lietuvas, Polijas, Vācijas un Dānijas piekrastēs.

Lasi vēl