Komentāri

Pirms 148 gadiem oktobra sākumā Priekuļu novadā Veidenbaumu ģimenē piedzima zēns, kuram vecāki deva vārdu – Eduards. Viņam bija lemts kļūt par vienu no šobrīd lasītākajiem latviešu dzejniekiem, kura darbi joprojām ir ļoti aktuāli kā saturā, tā stilā. Pagājušajā nedēļā Veidenbauma memoriālajā muzejā Liepas pagasta ”Kalāčos” tika svinēta dzejnieka dzimšanas diena, kā arī paziņots šā gada Eduarda Veidenbauma literārās prēmijas laureāts.

Īsts filozofs nav pesimists, Bet dzīvi jautri bauda,” tā savulaik rakstīja dzejnieks un tulkotājs Eduards Veidenbaums, kurš piedzima 1867. gada 3. oktobrī Priekuļu pagasta ”Glāzniekos”. Kad Eduards bija piecus gadus vecs, ģimene pārcēlās uz ”Kalāču” mājām. Šeit dzejnieks nodzīvoja gandrīz visu savu mūžu, bet šobrīd ”Kalāčos” ierīkots Veidenbauma memoriālais muzejs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl