Plūdi Ogrē: Zemessargi evakuē ģimeni ar mazu bērnu; kaķim atvedīs pārtiku

0 Komentāru
Plūdi Ogrē: Zemessargi evakuē ģimeni ar mazu bērnu; kaķim atvedīs pārtiku
Foto: Guntis Meisters, TV3 Ziņas

TV3 Ziņas kļuva par lieciniecēm tam, kā plūdu pārņemtajā Ogrē zemessargi ceturtdien evakuēja ģimeni ar mazu bērnu. Zemessargi rūpējas arī par applūdušajās mājās palikušajiem, nodrošinot viņiem siltu ēdienu, ziņo Guntis Meisters.

Applūdušajā mājā, no kuras tika evakuēta ģimene, palika sievasmāte un suns.

Zemessargi rūpējas arī par mājdzīvniekiem, nodrošinot pārtiku arī, piemēram, minētās ģimenes kaimiņienes kaķim.

Kopumā ūdens līmenis Urgas upē nekrīt strauji, lai arī darbojas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ūdenssūkņi.

Guntis Meisters, TV3 ZiņasGuntis Meisters, TV3 Ziņas:

Šajā situācijā iezīmējas sadarbības problēmas starp valsti un pašvaldību. Ogres domnieki pieprasa Zemkopības ministrijai uz pilnu jaudu iedarbināt arī sūkņu staciju, kas atrodas pie Urgas upes. Tikmēr ministrija atbild, ka sūkņi jau strādā ar pilnu jaudu. Savukārt plūdos cietušie iedzīvotāji domā, ka par sabojāto īpašumu kompensācijas nesaņems vispār vai arī tās būs niecīgas.

Plūdi Ogrē:

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka plūdu skartajā zonā Ogrē ceturtdien vērojams sirreāls skats – palu ūdeņu privātmāju rajonā ir tikpat daudz, cik vakar, taču mājas tagad ir pamestas un klusas, vienīgi kaut kur tālumā rej suņi. No ūdens rēgojas nogrimušas automašīnas, apkārt peld atkritumi un plunčājas pīles.

Tikmēr Suntažos, kur no krastiem izgājusi Abzes upe un ūdens pārrāvis slūžas, prom ir aizskalots ceļš, tāpat tur ir bijuši arī zemes nogruvumi, un daudzās vietās vēl aizvien draud nobrukt asfalts.

0 Komentāru